Blacha uszczelniająca do szczelin roboczych 2mb

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 48 godzin
Cena brutto: 78,40 zł 78.40
Cena netto: 63,74 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Zastosowanie
Duxpa - Fugenblech to ocynkowana, powlekana substancją mineralną blacha do uszczelniania szczelin roboczych w betonowych elementach konstrukcyjnych, np. pomiędzy płytą denną i ścianą, które są stale lub okresowo obciążone przez wodę. Szorstka powierzchnia blachy gwarantuje dobre połączenie z betonem i skutecznie zapobiega korozji podpowierzchniowej blachy. Poza tym naniesione na całej powierzchni powleczenie zawiera składniki, które dodatkowo wzmacniają połączenie blachy z betonem. Składniki powleczenia zamykają spoinę i zwiększają szczelność. Mineralna powłoka nie skleja się w opakowaniach zbiorczych i przy montażu co jest bardzo istotne podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Ta zaleta jest bardzo ważna przy montażu latem podczas wysokich temperatur (nie skleja się - brak folii zabezpieczających) oraz zimą i przy opadach atmosferycznych. Nie ulega wypłukaniu ani uszkodzeniu podczas jakiejkolwiek zmiennej aury. Duxpa - Fugenblech nadaje się do stosowania zarówno w poziomych jak i pionowych szczelinach roboczych. Łatwo ją montować w konstrukcje z betonu miejscowego i w przypadku łączenia technologii budowlanych, np. płyta denna z betonu miejscowego i prefabrykowane ściany z pustką. Łatwo jest również wykonać połączenie z rurą skurczową Duxpa - Schwindrohr do tworzenia kontrolowanych rys skurczowych. 

Montaż
Blachę do uszczelniania spoin Duxpa - Fugenblech montuje się centralnie w spoinie i między prętami łączącymi. Obustronnie powleczona blacha jest stawiana za pomocą obejm z drutu Duxpa - Universalklammer na górnym zbrojeniu płyty dennej lub fundamentowej. Obejmy, które należy umieszczać w odległości ok. 50 cm, są przymocowywane do zbrojenia, co dodatkowo stabilizuje ustawienie blachy. Zakładka w miejscu łączenia blach powinna mieć ok. 5 cm. Zakładki zabezpiecza się u góry i u dołu za pomocą klamer Duxpa - Fbl - Spange. Sklejanie zakładek nie jest konieczne.

W przypadku zaokrągleń i narożników blachę należy zgiąć, nadając jej odpowiedni kształt. Specjalna powłoka jest elastyczna, dzięki czemu blacha pozostaje giętka nawet w niskich temperaturach. W przypadku montowania blachy Duxpa - Fugenblech w szczelinach pionowych, punkt krzyżowania się należy zabezpieczyć dwiema klamrami Duxpa - Fbl - Spange. Dodatkowe stabilizowanie ustawienia pionowych blach zależy od rodzaju ścian (np. ściany z betonu miejscowego z elementami prefabrykowanych ścian z pustką). Mocowanie blach do uszczelniania spoin musi przebiegać w taki sposób, aby blacha nie mogła się przesunąć podczas drugiego betonowania. Prosimy przestrzegać instrukcji montażu!

Tworzenie wymuszonych rys skurczowych w połączeniu z Duxpa Schwindrohr jest bardzo proste. Rurę skurczową nacinamy na końcu i osadzamy na zabetonowanej blasze Duxpa Fugenblech tak aby między szczeliną robocza, a dolną krawędzią Duxpa Schwindrohr zachować około 5 cm przerwy. Ta przerwa jest niezbędna aby podczas betonowania beton wpłynął do rury Duxpa Schwindrohr na wysokość około 10 cm i szczelnie ja wypełnił. Należy zwrócić uwagę aby to wypełnienie dolnego odcinka na wysokość 10 cm zostało wykonane. Szczeliny robocze w płycie dennej.

 

Płyta denna o dużej powierzchni wg sztuki budowlanej nie może być wylana jako jeden element. Należy ja podzielić za pomocą szczelin roboczych, dylatacyjnych dodatkowych nacięć. Dlatego w szczelinach roboczych płyt dennych ścian należy zamontować Duxpa Fugenblech celem uszczelnienia, ewentualnie wymusić w tych miejscach powstanie kontrolowanych rys skurczowych. Do oszalowania szczeliny roboczej i wbudowania Duxpa Fugenblech lub taśm PCV przeważnie używa się drewnianych kantówek, desek. Po zabetonowaniu należy te drewniane kantówki, deski usunąć co nie jest łatwe ze względu na wbudowane zbrojenie. Usunięcie pozostałych kantówek (oszalowań) pod blachą Duxpa Fugenblech lub taśmą PCV jest wręcz niemożliwe i przeważnie robotnicy zostawiają je w betonie. Idealnym rozwiązaniem tego problemu jest oszalowanie Deschalkorb Fbl. To oszalowanie pozostaje w betonie między zbrojeniem. Pomiędzy dwoma oszalowaniami Deschalkorb Fbl jest dokładnie zamontowana blacha Duxpa Fugenblech lub taśma PCV.

Pod dolną matą zbrojeniową układamy jako oszalowanie listwę włókno - betonową Drufa, która jest jednocześnie dystansem zapewniający otulinę. Między dolną, a górną matą zbrojeniową nad listwą włókno - betonową Drufa układamy dwa oszalowania Deschalkorb Fbl i między nie wkładamy blachę Duxpa Fugenblech. Kosze szalunkowe Deschalkorb Fbl mocujemy do zbrojenia za pomocą drutu wiązałkowego. Na górnej macie szalowanie wykonujemy już tradycyjnie za pomocą drewnianej kantówki. Na połączeniu płyty dennej ze ścianą blachę Duxpa Fugenblech w płycie dennej wyginamy do góry i tam łączymy na zakładkę spinając za pomocą spinki Duxpa Spange z blachą Duxpa Fugenblech montowaną po obwodzie całej płyty dennej i ściany.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium