Dachy płaskie – technologia, materiały, izolacja

Jeśli decydujesz się na dach płaski, to oznacza, że zależy ci na nowoczesnym wyglądzie budynku i większej powierzchni użytkowej. Pozwala na to brak skosów, które niejednokrotnie spędzają sen z powiek mieszkańcom. Coraz więcej osób wybiera dachy płaskie kierując się również korzyściami ekonomicznymi. Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, twoja decyzja jest słuszna. Na przykład, gdy decydujesz się na parterowy budynek, unikasz dobudowy kolejnego piętra. Dachy płaskie nie są nowością w przypadku bloków czy siedzib firm. Obecnie coraz częściej wybierają je także prywatni inwestorzy, którzy dostrzegają korzyści płynące z ich zastosowania. To także doskonałe rozwiązanie dla ludzi, którzy troszczą się o środowisko naturalne. Dach płaski można pokryć roślinami, które nie tylko wyróżnią budynek, ale też przyczyniają się do większej produkcji tlenu.

Dach płaski - na co zwrócić szczególną uwagę?

Termo i hydroizolacja dachu płaskiegowymaga specjalistycznej wiedzy zarówno w zakresie możliwych do zastosowania systemów, jak i doboru materiałów . Tylko wtedy możesz mieć pewność, że za kilka lat nie czeka cię remont i że koszt wykonania dachu został zmniejszony do minimum. Dachy płaskie powstają z kilku warstw różnego typu materiałów. Liczą się nie tylko: kolejność ich zastosowania, ale też parametry. Dobór konkretnego rozwiązania nigdy nie jest przypadkowy. Specjaliści dostosowują je m.in. do warunków technicznych. Jaki system będzie dla ciebie najlepszy? To zależy od tego, czego potrzebujesz. Wybór jest szeroki, m.in.: układy balastowe, systemy klejone oraz mocowane mechanicznie i dachy zielone. W każdym z tych systemów można wybrać różne zestawienia materiałów (papy, membrany PVC oraz różnego rodzaju izolacje termiczne). Dzięki właściwemu zastosowaniu tych materiałów możesz mieć gwarancję, że twój dach płaski będzie służył prze długie lata.

Jak poprowadzić system hydroizolacji i system odprowadzenia wody z dachu był trwały, szczelny?

Trwały, szczelny i estetyczny dach możesz uzyskać dzięki hydroizolacji oraz systemowi odprowadzenia wody. Pozostałe ważne elementy, to termoizolacja dachu płaskiego oraz wybór technologii w jakiej zostaną wykonane spadki .

Do wykonania hydroizolacji potrzebne będą produkty papowe oraz materiały rolowe z tworzyw sztucznych i kauczuku. To np: papy termozgrzewalne czy folie PVC, folie EPDM oraz folie TPO i FPO.

Na dachu płaskim nie może zalegać woda. Jest usuwana dzięki wpustom dachowym i rzygaczom. Ich rozkład i rodzaj nie może być przypadkowy. Eksperci dobierają go do wielkości, kształtu i rodzaju pokrycia dachu oraz zaprojektowanych spadków. Podczas montażu odwodnienia trzeba też pamiętać o przelewach awaryjnych, które znajdą się w attykach. Takie rozwiązanie chroni dach w momencie, gdy wpusty bądź rzygacze staną się niedrożne. Skuteczne odprowadzenie wody z dachu ułatwiają też kominki i przepusty kablowe, łapacze śniegu oraz kosze ochronne.

W jaki sposób przebiega współpraca?

Technologie dobieramy na podstawie projektu i stanu faktycznego. Jeżeli jest możliwe zastosowanie różnych rozwiązań proponujemy, opierając się na doświadczeniu, takie, które sprawdzi się najlepiej na danym budynku. W zależności od tego czy chcesz współpracować z nami w zakresie konsultacji, nadzoru, dostawy materiałów lub wykonania usługi, dalsze kroki będą się różniły.
 
1 --> Potrzebujesz nadzoru, konsultacji lub przeprowadzenia odbioru dachu? Kliknij tutaj i zapoznaj się z naszymi usługami w tym zakresie.
 
2 --> Chcesz kupić materiały? Masz już swojego wykonawcę? Czas byś poznał nasze warunki zakupów: cenę, sposób dostawy oraz realizacji zamówienia.
 
3 --> Potrzebujesz skutecznie zabudować materiały izolacyjne? Tutaj ustaleń będzie nieco więcej. Drugi krok naszej współpracy to szerszy wywiad, jaki z tobą przeprowadzimy. Pozwoli nam to przygotować dostosowana dla ciebie usługę. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej. 

Co zyskasz współpracując z nami?

  • Trwałość i szczelność na lata
  • Nowoczesny wygląd budynku
  • Pełnowymiarowe wysokości pomieszczeń na piętrze
  • Łatwiejsze i bardziej ekonomiczne wykończenie wnętrz – meble dostosowane do skosów są dużym kosztem
  • Większą powierzchnię użytkową pomieszczeń
  • Dzięki zastosowaniu sprawdzanych materiałów unikniesz kosztownych remontów
  • Nowoczesną technologię wykonania
  • Kompleksowa usługę
  • Dach płaski jest odporny na zwierzęta np. kuny

Chcesz dowiedzieć się więcej o dachach płaskich? Przeczytaj:

 

Dowiedz się więcej o zasadach współpracy z nami. Zadzwoń do:

Marcin Horodecki

T: 533 327 205

e: marcin@suez.com.pl

Tomasz Szczepański

T: 515 305 205

e: tomasz@suez.com.pl

Kamil Wolanin

T: 573 568 356

e: kamil@suez.com.pl

Rafał Kuroś

T: 537 956 496

e: rafal@suez.com.pl

 

Wybór systemów na dach płaski jest szeroki. Układy balastowe, systemy klejone oraz mocowane mechanicznie, czy dachy zielone, to tylko kilka przykładów. W każdym z systemów można wybrać różne zestawienia materiałowe (papy, membrany PVC, różnego rodzaju izolacje termiczne).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium