Masa izolacyjna SUEZ BituTop 2K dwuskładnikowa, grubowarstwowa, bitumiczna

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 48 godzin
Cena brutto: 264,91 zł 264.91
Cena netto: 215,37 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

SUEZ BituTop 2K - dwuskładnikowa bitumiczna masa izolacyjna do wykonywania izolacji typu ciężkiego (grubopowłokowych)

BituTop 2K to profesjonalna izolacja grubopowłokowa, która nadaje się do zastosowania zarówno w zakresie izolacji poziomej fundamentu jak i izolacji pionowej. Izolacje grubopowłokowe wykonuje się na powierzchniach płaskich i pionowych fundamentów poniżej poziomu gruntu, kiedy na działce występuje woda pod ciśnieniem hydrostatycznym*.

BituTop 2K zabezpiecza twój fundament i mury przed wnikaniem wody gruntowej oraz wody z opadów atmosferycznych. Wykonując izolację poziomą fundamentu z masy izolacyjnej BituTop 2K zyskujesz pewność, że nie zajdzie zjawisko podciągania kapilarnego, a woda i wilgoć zostaną poza obrębem budynku.

Dla wykonawcy ważną informacją jest, że BituTop 2K to materiał elastyczny, który mostkuje drobne rysy i pęknięcia, a ponadto izoluje bez spoin. Ponadto, posiada właściwości klejące, dzięki czemu nadaje się do klejenia termoizolacji. Przy równo wypełnionych spoinach, nadaje się do stosowania bezpośrednio na mur. Praca z tym materiałem jest łatwa i komfortowa, a rezultaty dające gwarancję satysfakcji.

 

*Ciśnienie występujące w niepłynącej, tj. znajdującej się w spoczynku cieczy, na którą działa jednorodne pole grawitacyjne, nazywamy ciśnieniem hydrostatycznym. Ciśnienie hydrostatyczne panujące w cieczy wzrasta wraz z głębokością. Oznacza to, że im wyższy słup cieczy, tym wyższe jest ciśnienie wywierane na dno zbiornika.

Dlaczego warto i opłaca się stosować produkty SUEZ?

  • Nasi stali klienci korzystają z materiałów SUEZ - ich skuteczność jest potwierdzona
  • Mają świetną wydajność na 1 m2 - oszczędzisz czas i pieniądze.
  • Możliwość wysyłki w każde miejsce w Polsce - otrzymasz pełne wsparcie logistyczne
  • Doradztwo techniczne ekspertów SUEZ - wraz z produktami damy ci wiedzę , jak ich użyć.

Funkcje i parametry techniczne masy izolacyjnej BituTop 2K

BituTop 2K może pełnić funkcję izolacji poziomej fundamentu bądź izolacji pionowej fundamentu. Jest to izolacja grubopowłokowa (grubowarstwowa), do izolowania przed wodą wywierającą ciśnienie hydrostatyczne. Do aplikacji używać pacy bądź metody natryskowej w minimum dwóch cyklach roboczych. Aplikować wyłącznie przy suchej pogodzie, w temperaturze otoczenia powyżej +5˚C. Składnik bitumiczny należy dokładnie wymieszać za pomocą mieszadła mechanicznego do bitumów, aż do momentu uzyskania jednolitej masy. Następnie należy stopniowo wsypywać proszek reakcyjny i mieszać, aż do dokładnego rozprowadzenia proszku. Czas mieszania powinien wynosić około 2-3 minuty.

Wydajność w zależności od zastosowania:

 

  • spiętrzająca się woda infiltracyjna, woda pod ciśnieniem: ok. 6 - 6,5 l / m2*
  • wilgoć gruntowa, nie spiętrzająca się woda infiltracyjna, woda nie wywierająca ciśnienia: ok. 4,5 - 5 l / m2*
  • klejenie płyt termoizolacyjnych ok. 2 l / m2

 

*z uwzględnieniem szpachlowania drapanego

Przechowywać w pomieszczeniach chłodnych i suchych. Chronić przed mrozem. W oryginalnie zamkniętych pojemnikach, może być przechowywany przez 12 miesięcy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Zadzwoń!

Angelika Krycia | 534 134 422

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium