Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Spadki styropianowe do kształtowania spadków na dachu płaskim

0

Płyty styropianowe ze spadkiem na dach 

Dachy płaskie to rozwiązania konstrukcyjne, na które decyduje się co raz większe grono inwestorów indywidualnych i nie tylko. Dachy tego typu, charakteryzuje przede wszystkim nowoczesny wygląd, większa powierzchnia użytkowa pomieszczeń oraz możliwość łatwiejszego wykończenia wnętrz - braków trudnych do zagospodarowania skosów. Rozwiązań termoizolacyjnych i hydroizolacji takich dachów jest bardzo dużo. Trzeba pamiętać, że umiejętnie dobrany system będzie funkcjonował przez długie lata.

Wybór odpowiedniego układu warstw na dachu płaskim powinien zostać zawsze skonsultowany ze specjalistami w tej branży, który po dokonaniu dokładnego wywiadu z klientem wskażą najlepsze rozwiązania technologiczne i materiałowe. Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę na etapie decydowania się na dach płaski, jest odprowadzenie wody. Wielu inwestorów zadaje pytanie: skoro dach jest płaski to jak wygląda kwestia odwodnienia? Jakie są sposoby odprowadzenia wody z powierzchni? Współczesne technologie dają różnorakie możliwości i rozwiązania. Istotny jest wybór metody, która będzie najbardziej skuteczna i funkcjonalna.

Dach płaski nie do końca płaski

Dlaczego nie do końca płaski? Ponieważ, chcąc odprowadzić z niego wodę opadową, musi zostać zamontowany odpowiedni system spadków, które w połączeniu z grawitacją pomogą wodzie spłynąć np. do wpustów dachowych odprowadzających wodę. Zazwyczaj stosuje się płyty styropianowe ze spadkiem od 1,5 do 2%.

Styropianowe spadki alternatywą dla betonu

Nieumiejętnie i źle wykonany dach płaski, tak jak tradycyjny dach skośny, może przysporzyć właścicielom wielu niechcianych problemów. Do najczęściej spotykanych należą zastoiny wodne. Jak ich uniknąć? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie spadki styropianowe, które są niezbędne do skutecznego odprowadzenia wody deszczowej z powierzchni dachu. Spadki mogą zostać wykonane z betonu. Alternatywą dla tego ‘ciężkiego’ i stosunkowo czaso- i pracochłonnego systemu betonowego są spadki wykonane ze styropianu.

 

Zalety systemu styropianu spadkowego na dach:           

  • Szybkość montażu
  • Trwałość funkcjonowania
  • ‘Lekkość’ konstrukcji, przez co zdecydowanie mniejsze obciążenie dla stropu
  • Wytrzymałość na nacisk
  • Duża odporność na odkształcenia
  • System dopasowany do wymagań konkretnego projektu

 

Oferujemy styropianowe systemy spadkowe na dachy płaskie, które zapewniają sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachu. 

Systemy styropianu na dach płaski ze spadkiem są łatwe w montażu, a ich konstrukcja w zdecydowany sposób skraca czas potrzebny na zainstalowanie.  Sam montaż odbywa się przy pomocy kleju poliuretanowego do styropianu. Tworząc styropianowe systemy dachowe dbamy o to, aby powstawały z materiałów o wysokiej jakości.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o styropianie ze spadkiem, poznać kroki do nawiązania współpracy, zapytać o cenęzajrzyjcie tutaj!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium