Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Jak działa hydroizolacja?

0

Jak działa hydroizolacja?

Głównym zadaniem hydroizolacji fundamentów jest trwałe zabezpieczenie ich powierzchni przed obciążeniami wilgocią i wodą. Dotyczy to zarówno izolacji pierwotnej jak i wykonywanych w starszych budynkach izolacji wtórnych. Solidnie zabezpieczone fundamenty, chronią mur przed zawilgoceniem, a dzięki temu przed rozwojem wykwitów solnych i pleśni.

W przypadku braku zastosowania hydroizolacji, bądź wykonania jej ze słabej jakości materiałów, woda przenikać będzie przez wykonaną izolację, a następnie przez ściany budynku. Wszystkie te procesy są dodatkowo przyspieszane przez związki chemiczne pochodzące z gruntu i atmosfery. Na efekty takich działań nie trzeba długo czekać. Nieodpowiednia hydroizolacja fundamentów powoduje wiele negatywnych skutków dla samej konstrukcji budynku jak i dla środowiska życia jego mieszkańców. Na ścianach pojawią się grzyb i pleśń. Powłoki malarskie ulegną złuszczeniu, a tynki mogą popękać i odpaść. Ważny jest tutaj fakt, że wiele materiałów oferowanych na rynku posiada potwierdzenia techniczne, ale nie zabezpiecza skutecznie i trwale przed wilgocią. Na etapie budowy, solidne zaizolowanie fundamentów jest zdecydowanie tańsze, niż cała gama zabiegów poprawiających izolacyjność lub odtwarzanie jej w momencie, kiedy już pojawi się problem.

Odpowiednie izolacje fundamentów, to tylko około 3% wartości budynku, a ich jakość ma ogromny wpływ na jego trwałość i środowisko życia wszystkich domowników,. ‘Tanio’ na etapie budowy, wcale nie będzie oznaczało ‘tanio’ w okresie użytkowania i ewentualnych napraw.

 

Co zyskujesz wykonując prawidłowe hydroizolacje? 

  • trwałość budynku i mocną konstrukcję na lata
  • suchą piwnicę, którą możesz w dowolny sposób zaadaptować
  • ściany bez zacieków, pleśni, grzybów, zwilgoceń
  • zdrowe środowisko życia wewnątrz domu
  • oszczędność czasu i środków

 

Skorzystaj z fachowej pomocy!

Przed podjęciem jakichkolwiek działań związanych z izolacją fundamentów, warto skontaktować się z ekspertem, który pomoże w doborze materiału i technologii - krok po kroku wyjaśniając, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę, jakich materiałów i technologii użyć, aby fundamenty były zaizolowane skutecznie i trwale na lata.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie hydroizolacji fundamentów? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z zakresu hydroizolacji fundamentów: 

 

Dlaczego warto izolować? 

Dobre izolacje - czyli jakie?

Z czego i jak zrobić hydroizolację fundamentów? 

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych na fundament?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium