Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Dobre izolacje - czyli jakie?

0

Dobre izolacje to takie, które są odpowiednio dobrane do konstrukcji domu i panujących warunków glebowych. Istotne jest też odpowiednie zaprojektowanie wszystkich miejsc newralgicznych, które wymagają uszczelnienia.  

Na co należy zwrócić uwagę?

Ważne są połączenia powierzchni poziomych z pionowymi (np. na balkonie czy na dachu płaskim), dylatacje, ukształtowania spadków na dachu płaskim czy tarasie, przejścia rurowe, obróbki kominów, wpusty garażowe odporne na nacisk samochodu, wpusty dachowe czy odpływ liniowy pod prysznicem. To właśnie te miejsca w dużej mierze decydują o skutecznym działaniu całego systemu izolacji.

Przy wykonaniu izolacji oprócz profesjonalnych materiałów, prawidłowo dobranej technologii, ważne jest też przestrzeganie standardów wykonawczych.

Materiały i technologie

Wiele produktów oferowanych na rynku, spełnia normy, ale nie zabezpiecza budynku w dostatecznym stopniu przed wilgocią. Wybierając konkretny produkt do hydroizolacji, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii.

  • Należy przeliczyć koszt jednostkowy materiału w stosunku do kosztu wykonania 1m² powłoki.
  • Ważna jest również łatwość aplikacji. Niejednokrotnie, materiał droższy i jakościowo lepszy po przeliczeniu zużycia na 1m², kosztuje tyle samo, co tańszy produkt o dużo niższej jakości i wydajności. Profesjonalne produkty są droższe, ale są łatwiejsze w aplikacji i bardziej wydajne, co zdecydowanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.
  • Materiały i technologię wykonania należy dobrać do warunków panujących na budowie. Rozwiązanie zastosowane przez sąsiada, niekoniecznie sprawdzi się na Twojej budowie.

Kupuj materiały dopiero po odpowiednim zaplanowaniu całego układu warstw! Nie podchodź do tematu izolacji wybiórczo i popatrz na hydroizolacje jako na system, który dobrze zaplanowany i odpowiednio wykonany będzie zabezpieczał Twój dom przez lata.

Hydroizolacje to kwestia często pomijana i bagatelizowana przez inwestorów, dlatego że są niewidoczne ‘na pierwszy rzut oka’. Ich funkcjonowanie i zalety płynące z prawidłowego wykonania też są niezauważalne, a jednak tak ważne dla bezpiecznego i zdrowego domu.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium