Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Taras wentylowany - czym jest i dlaczego warto?

0

Taras wentylowany to rozwiązanie, którego popularność ciągle rośnie. W tym artykule przedstawimy, czym jest system tarasu wentylowanego i dlaczego warto zastosować tego typu rozwiązanie.

System tarasu wentylowanego polega na wykonaniu hydroizolacji wraz ze skutecznym odprowadzeniem wody z połaci tarasu, a następnie ułożeniu płyt tarasowych na specjalnych podstawkach, które posiadają stałą lub regulowaną wysokość. Całość montowana jest na odpowiednio zaizolowanym podłożu. Taras wentylowany to doskonała alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań z płytkami klejonymi na wylewkach spadkowych. Dodatkowo, system ten dzięki elastyczności powłok hydroizolacyjnych, znacznie przewyższa swoją jakością i trwałością tradycyjne systemy tarasowe.

Dobór materiałów na taras wentylowany – na co należy zwrócić uwagę

Mówiąc o trwałym i estetycznym tarasie wentylowanym, zdecydowanie warto postawić na materiały dobrej jakości. Mowa tu przede wszystkim o skutecznej hydroizolacji, prefabrykowanych kształtkach spadkowych, wpustach tarasowych czy profilach okapowych. Oferujemy sprawdzone materiały do wykonania systemu tarasu wentylowanego - od profesjonalnych materiałów hydroizolacyjnych  po komplety produktowe pod płyty (podkładki, podstawki i nakładki),  które umożliwiają wykonanie trwałej i stabilnej posadzki. Zastosowanie podkładek dystansowych, pozwala zniwelować nierówności podłoża. Dodatkowo podkładki są zintegrowane z podstawką, dzięki czemu całość podpiera płyty w każdym punkcie. Taras wentylowany można układać na podłożach betonowych, przy czym nie można zapomnieć o wykonaniu trwałej i skutecznej hydroizolacji, dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie podłoża oraz jego  odpowiednie zabezpieczenie przed montażem. Kolejnym elementem jest prawidłowe wykończenie tarasu wentylowanego. Dzięki zamontowaniu profili okapowych, skutecznie odprowadzimy wodę spod posadzki. Warto też zastosować dodatkowe rozwiązania zapewniające awaryjne odprowadzenie wody w razie zapchania się podstawowych otworów przelewowych. 

Taras wentylowany niesie za sobą wiele korzyści, są to m.in.:

  • skuteczna i trwała hydroizolacja
  • prosty i szybki montaż płytek
  • gwarancja dobrej wentylacji
  • estetyczny wygląd tarasu
  • odporność hydroizolacji na wysokie i niskie temperatury
  • możliwość sprawnego zniwelowania nierówności podłoża i uskoków płyt dzięki podkładkom tarasowym
  • łatwe odprowadzanie wody opadowej dzięki wpustom TOPWET
  • w razie konieczności - opcja szybkiego zdemontowania płyt
  • możliwość poprowadzenia instalacji elektrycznej w przestrzeni między płytami a podłożem

Wśród zalet tarasów wentylowanych podkreślić należy szybkość i prostotę montażu oraz o korzystną cenę do jakości i trwałości. Ponad to w przypadku konieczności naprawy, wyciągamy tylko uszkodzoną płytkę bez konieczności rozbiórki całej konstrukcji.

Zajrzyj na www.suez.com.pl Zobacz, co możemy dla Ciebie zrobić!

Współpracując z nami otrzymasz:

Marzysz o tarasie wentylowanym? Potrzebujesz porady eksperta? Zadzwoń do naszego doradcy!

Andrzej Vasylkiv | 531 969 633

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium