Sonda
Co chciałbyś mieć na swoim tarasie?
Blog chmura tagów

Domy z płaskim dachem: pokrycie, koszty i przewagi

0

Domy z płaskim dachem 

Czy dachy płaskie to duży wydatek? Jaki jest koszt dachu płaskiego? Jaka jest przewaga dachów płaskich i czy są one droższe w wykonaniu niż dachy skośne? Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze rodzaju dachu na Twoim domu?

Rozwiązań dotyczących termoizolacji i hydroizolacji domów z płaskim dachem jest bardzo dużo. Umiejętnie dobrany system będzie doskonale funkcjonował przez długi okres, a koszty wykonania dachu płaskiego mogą zostać zmniejszone do minimum przy odpowiednim doborze poszczególnych warstw

Jakie materiały wybrać na dach płaski?układy papa termozgrzewalna icopal

Niezbędna tutaj jest wiedza jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie najbardziej optymalne. Optymalne czyli takie w którym utrzymamy skuteczność zastosowanego układu pod względem hydroizolacyjnym i termoizolacyjnym przy jednoczesnym maksymalnym zminimalizowaniu nakładów finansowych na dany dach.

W tym celu należy sobie odpowiedzieć na pytanie z jakich materiałów najlepiej wykonać poszczególne warstwy na dachu oraz jakimi parametrami powinny się one wykazywać, a co najważniejsze jak poszczególne warstwy będą ze sobą współpracować. Zastosowanie niewłaściwych materiałów wiąże się z koniecznością przeprowadzenia remontów w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego systemu przed przystąpieniem do prac budowlanych.

MIT: Trudno wykonać szczelny dach płaski

Wybór systemów na dach płaski jest szeroki - układy balastowe, systemy klejone oraz mocowane mechanicznie czy dachy zielone to tylko kilka przykładów. W każdym z systemów można wybrać różne zestawienia materiałowe - papy, membrany PVC, różne izolacje termiczne. Mnogość układów i materiałów może wpłynąć na dokonanie nieodpowiednich wyborów. Mowa tu o błędach zarówno wykonawczych, jak i doborze niewłaściwych materiałów. Jednak odpowiedni wybór materiałów i doświadczony wykonawca, to gwarancja pewności i trwałości dachu płaskiego przez długie lata.   

Jak zrobić dach? Dom z płaskim dachem to dobry wybór?

Wybierając projekt budynku należy zastanowić się nad aspektem prawidłowego wykonania termoizolacji dachu i elewacji jako współdziałającego systemu. Dach płaski jest łatwiej zaizolować, ponieważ mamy nieograniczony dostęp do wszystkich elementów dachu, które wymagają izolacji termicznej.

Mówimy tu o stropie, attykach i elewacji, które można w sposób ciągły zaizolować bez mostków termicznych. Przy dachu skośnym najtrudniejszym elementem do zaizolowania jest niewątpliwie połączenie elewacji z izolacją termiczną dachu w części obejmującej płatew.

ocieplenie dachu płaskiegoJak ocieplić dach?

Często pomijanym elementem jest tutaj wentylowanie dachu. Problem wynika również z połączenia różnych materiałów (na przykład styropian na elewacji i wełna na dachu skośnym). Dach płaski nie wymaga wentylowania. Prawidłowo wykonana paroizolacja zapobiega przedostawaniu się wilgoci z wnętrza pomieszczeń do warstw dachu, dzięki czemu możemy uzyskać szczelny dach bez konieczności wentylowania.

Duża dostępność akcesoriów do dachów płaskich, takich jak wpusty dachowe, listwy, przepusty kablowe, czy odwodnienia awaryjne, ułatwia skuteczne zaizolowanie dachu. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe argumenty w żadnym wypadku nie należy obawiać się budowy domu z dachem płaskim

Jak pokryć dach papą?

Wybór systemów na dach płaski jest na tyle szeroki, że bez trudu można wybrać takie rozwiązanie które będzie odpowiadać oczekiwaniom Inwestora, a zarazem spełni swoje zadanie - skutecznie zaizoluje budynek na długie lata. 

 

Więcej o dachach płaskich:

Dobór technologii na dach płaski przez naszych doradców

KIEDY WARTO ZASTOSOWAĆ DACH ZIELONY? KTÓRY WYBRAĆ?

JAKĄ PAPĘ WYBRAĆ NA DACH?

DOBÓR WPUSTÓW DACHOWYCH

WPUSTY DACHOWE - ODWODNIENIE GRAWITACYJNE DLACZEGO?

 

Materiały na dachy płaskie:

Papa nawierzchniowa ICOPAL POLBIT TOP 5,2 z 18 letnią gwarancją

Papa podkładowa ICOPAL Baza PYE PV250 S3,0 s

Papa podkładowa ICOPAL G200 S40 Szybki Profil SBS 

Wpust dachowy TOPWET

oraz inne ... 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium