do kasy suma: 0,00 zł

skontaktuj się z doradcą

515 305 505, 606 505 205

Sonda
Co chciałbyś mieć na swoim tarasie?
Blog chmura tagów

WPUSTY DACHOWE - Odwodnienie grawitacyjne dlaczego?

0

Wpust dachowy w systemie grawitacyjnym - jest to tradycyjny i sprawdzony system odwodnienia dachu płaskiego

System grawitacyjny dzięki swojej prostocie jest bardzo ekonomiczny w fazie projektowania, montażu jak i eksploatacji oraz ewentualnych napraw. Wszystko dzięki temu, iż wpusty są kompatybilne ze standardowymi średnicami występującymi w systemach kanalizacyjnych rur odpływowych łączonych kielichowo za pomocą uszczelki.wpust dachowy


Głównym odbiorcą wody z dachu są wpusty dachowe lub rzygacze w zależności od doboru systemu odprowadzenia wody. W przypadku wpustów jeśli są odcinki poziome na dachu należy zachować 1-2% spadek, gdzie woda płynie spodem rury, a w odcinkach pionowych obmywa zewnętrzne ścianki rury. Najlepszym i najbezpieczniejszym systemem są wpusty proste, czyli z odprowadzeniem wody bezpośrednio pionowo w dół do rury spustowej. W tym przypadku unikamy łączenia rur przechodzących w poziomie po naszym dachu.


Jeśli mowa o rzygaczach, to są one montowane w attykach dachu i podpinane bezpośrednio do systemu rynien, rur spustowych lub koszy zlewnych.
Przy montażu odwodnienia z dachu nie możemy zapomnieć o przelewach awaryjnych, które również montowane są w attykach, ale już powyżej podstawowego poziomu odpływu. Przelew awaryjny jak sama nazwa wskazuje służy do awaryjnego odprowadzenia wody w przypadku niedrożności wpustów dachowych lub rzygaczy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl