Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

WPUSTY DACHOWE - Odwodnienie grawitacyjne dlaczego?

0

Odwodnienie grawitacyjne - system odwodnienia dachu płaskiego

System grawitacyjny dzięki swojej prostocie jest bardzo ekonomiczny w fazie projektowania, montażu jak i eksploatacji oraz ewentualnych napraw. Dlaczego? Wszystko dzięki temu, że wpusty są kompatybilne ze standardowymi średnicami występującymi w systemach kanalizacyjnych rur odpływowych łączonych kielichowo za pomocą uszczelki.wpust dachowy


Głównym odbiorcą wody z dachu są wpusty dachowe lub rzygacze w zależności od doboru systemu odprowadzenia wody. W przypadku wpustów, jeśli na dachu występują odcinki poziome, należy zachować 1-2% spadek, gdzie woda płynie spodem rury, a w odcinkach pionowych obmywa zewnętrzne ścianki rury. 

Najlepszym i najbezpieczniejszym systemem są wpusty proste, czyli z odprowadzeniem wody bezpośrednio pionowo w dół do rury spustowej. W tym przypadku unikamy łączenia rur przechodzących w poziomie po naszym dachu.


Jeśli mowa o rzygaczach, to są one montowane w attykach dachu i podpinane bezpośrednio do systemu rynien, rur spustowych lub koszy zlewnych.

Przy montażu odwodnienia z dachu nie możemy zapomnieć o przelewach awaryjnych, które również montowane są w attykach, ale już powyżej podstawowego poziomu odpływu. Przelew awaryjny jak sama nazwa wskazuje, służy do awaryjnego odprowadzenia wody w przypadku niedrożności wpustów dachowych lub rzygaczy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium