Jaką mam pewność, że osuszanie będzie skuteczne?

0

Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

Po pierwsze, aby osiągnąć cel, jakim jest osuszenie domu, należy poznać przyczynę pojawiania się wilgoci lub wody. Jeśli znana jest przyczyna, można wówczas dobrać odpowiednią metodę, która będzie prowadziła do osuszenia budynku. 


Czym jest osuszanie? 

Osuszanie, to proces składający się z kilku czynności i rozciągnięty w czasie. Często pod określeniem "osuszanie" rozumiane jest odtworzenie izolacji (wykonanie wtórnej izolacji pionowej lub poziomej), która ma za zadanie odciąć dopływ wody. Tak samo często ten pierwszy etap osuszania wystarcza, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez inwestora - brak wody w piwnicy.

 

Osuszanie - proces czy jednorazowa czynność?

Jednak aby usunąć wilgoć i zasolenie z murów, aby zapobiec ich destrukcji potrzebne jest podjęcie kolejnych kroków, takich jak zastosowanie tynków renowacyjnych, środków flankujących, zastosowanie osuszacza, itp.. Efekt działań będzie więc adekwatny od podjętego zakresu prac. Przy czym należy pamiętać, że efekty prac nie są widoczne z dnia na dzień.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie osuszania murów i fundamentów? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z kategorii #osuszanie: 

 

Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium