Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Izolacja balkonów systemem PCI FAST. Ładny i szczelny balkon bez jastrychu. Niemożliwe? A jednak!

1

Izolacja balkonów systemem PCI FAST. Ładny i szczelny balkon bez jastrychu. Niemożliwe? A jednak!

Bardzo częstym problemem spotykanym na budowach domków jednorodzinnych jest niewielka przestrzeń pomiędzy balkon bez jastrychupłytą konstrukcyjną balkonu, a ograniczającym nas od góry progiem drzwi balkonowych, a dokładniej poziomem gdzie w profilu nawiercone są otwory odwadniające. Taka sytuacja na wielu budowach, to efekt sugerowania się poziomem posadzek wewnątrz budynku przy jednoczesnym zbagatelizowaniu tematu poziomu balkonów. W efekcie stolarka drzwiowa osadzana jest przez ekipy montażowe w taki sposób, że o ile w środku jest dopasowana idealnie, o tyle na zewnątrz pozostawia często zbyt mało miejsca. Hydroizolacja balkonu w tradycyjnym układzie warstw, w tym przypadku nie zmieści się.

Izolacja balkonu nigdy nie była tak prosta!

Od dzisiaj w naszej ofercie pojawił się rewelacyjny system renomowanego producenta hydroizolacji PCI. System PCI FAST, to doskonałe zabezpieczenie każdego balkonu przy zminimalizowaniu grubości jego poszczególnych warstw. U podstaw sukcesu, tego systemu leży zastąpienie tradycyjnego jastrychu dociskowego (grubość min. 5 cm), specjalną masą PCI Multicret Super o grubości 4-5 mm w której zatopiona jest siatka z włókna szklanego. Zysk, to ok. 4,5 cm, co w zdecydowanej większości przypadków jest wynikiem zbawiennym. Jak wyglądają poszczególne warstwy tego systemu mogą Państwo zobaczyć na przekroju zamieszczonym poniżej.

Hydroizolacja- układ warstw systemu balkonowego PCI FAST

izolacje balkonu

Płyta konstrukcyjna balkonu powinna być wykonana ze spadkiem. Doświadczenie pokazuje jednak, że na większości budowanych obiektów, tak nie jest. Jeśli nie ma spadków, to pierwszym zadaniem dla wykonawców jest ich stworzenie. Doskonale do tego celu nadają się materiały reprofilacyjne, czyli: Nanocret R2 lub R3, NOVOMENT , albo PERICEM EBF SPEZIAL. Kiedy spadki są już wykonane przyklejamy termoizolację. Najlepiej styropian EPS 100, albo styropian hydrofobizowany. Płyty termoizolacyjne przyklejamy klejem MULTICRET SUPER. Wierzchnią warstwę płyt pokrywamy siatką z włókna szklanego, najlepiej o gęstości 160 g/m2 i zatapiamy w MULTICRET SUPER. Hydroizolacja balkonu powinna być wykonana przy użyciu maty oddylatowująco-uszczelniającej PECILASTIC U, która jest bardzo przyjazna i szybka w montażu.

Folia w płynie – materiał na balkon?

Często padają pytania, czy istnieje jakaś folia izolacyjna do zastosowania zewnętrznego. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, iż folia w płynie na balkon nie nadaje się. Nie istnieje, coś takiego, jak folia w płynie na zewnątrz. Jest to produkt typowy do zastosowania wewnętrznego, np. w łazienkach. W omawianym układzie stosujemy matę. Do podłoża przyklejamy ją na elastycznym kleju do płytek PERICOL FLUID, PERICOL FLEX, a zakłady kleimy taśmą butylową PECITAPE WS lub PECITAPE OBJEKT osadzoną na materiale SECCORAL. Taśma butylowa służy nam także do uszczelniania połączeń ścian budynku oraz krawędzi profili okapnikowych z płytą balkonu.

Obróbka balkonu, czyli wykończenie balkonu

Na wierzch układamy bezpośrednio płytki przy zastosowaniu kleju elastycznego rozpływnego klasy C2FE, tego samego, którego używaliśmy do przyklejania maty hydroizolacyjnej. Przerwy dylatacyjne, połączenia płytka-profil okapnikowy, ściana-powierzchnia balkonu oraz zakończenie cokołu uzupełniamy elastycznym uszczelniaczem poliuretanowym ELRITAN 100 lub 140. Dodatkowo w przypadku połączenia płytki i profilu okapnikowego, przed zastosowaniem uszczelniacza, zakładamy odpowiedniej grubości sznur dylatacyjny. Na wykończenie balkonu doskonale nadaje się fuga NANOFUG PREMIUM, która dostępna jest w kilkunastu popularnych kolorach i doskonale uzupełnia płytki na balkonie .

Jak naprawić cieknący taras?

PCI posiada w swojej bogatej ofercie także wszelkiego rodzaju materiały naprawcze, które świetnie sprawdzają się, gdy mamy do czynienia z balkonem remontowanym. W takich sytuacjach bowiem zaleca się skucie wszystkich starych warstw, aż do płyty konstrukcyjnej, która może być w różnym stanie i tutaj właśnie zbawienne są w/w materiały PCI.

Balkony są narażone na ciągłe działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Materiały uzupełniające, typu fuga, czy uszczelniacz poliuretanowy są jak najbardziej przeznaczone do zastosowań zewnętrznych. Niemniej jednak wraz z upływem czasu ulegają one procesom starzenia     i wymagają okresowej wymiany, dlatego wskazane jest ich przeglądnięcie po każdej zimie.

 

Balkony i tarasy więcej artykułów dotyczących izolacji: 

Czy taras nad pomieszczeniem ogrzewanym wymaga specjalnych izolacji?

Wady i zalety płytek na tarasie

NOWOŚĆ !!! ICOPAL SIPLAST ELASTIC . KONIEC Z PROBLEMEM IZOLACJI MIEJSC TRUDNYCH !!!

 

Więcej informacji jak zrobić taras znajdziesz u naszych doradców!

Każdy przypadek jest inny, zawsze warto traktować każdą budowę indywidualnie dlatego nie wahaj się - jeżeli nie jesteś pewien swojego wyboru  Skontaktuj się z nimi 

 

Hydroizolacja tarasu to ogromny wybór izolacji, produkty które należy zastosować to:

  • izolacja pod płytki, pod deski lub kamień lub żywice 
  • fugi elastyczne 
  • profile okapnikowe
  • taśma uszczelniająca
  • wpusty balkonowe 

Komentarze do wpisu (1)

9 czerwca 2017

Ile kosztuje 1 m kw tego systemu bez terakoty?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium