Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Dlaczego warto wybrać projekt z płaskim dachem?

0

Dlaczego warto wybrać projekt z płaskim dachem?

Dachy płaskie to rozwiązanie, które jest coraz częściej stosowane w budownictwie jednorodzinnym. Nowoczesny wygląd domu, pewna termoizolacja, większa powierzchnia użytkowa pomieszczeń, łatwiejsze i mniej kosztowne wykończenie wnętrz to tylko niektóre zalety budynków z płaskich dachem.

Kiedy planujemy budowę domu, a jesteśmy na etapie wyboru projektu z pewnością projekty z płaskim dachem są tymi, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze przyszłego domu.  

 

 

Przewaga dachu płaskiego nad dachem skośnym

Wybierając projekt budynku należy zastanowić się nad aspektem prawidłowego wykonania termoizolacji dachu i elewacji jako współdziałającego systemu.

Dach płaski jest łatwiej zaizolować ponieważ mamy nieograniczony dostęp do wszystkich elementów dachu, które wymagają izolacji termicznej. Mówimy tu o stropie, attykach i elewacji, które można w sposób ciągły zaizolować bez mostków termicznych. Przy dachu skośnym najtrudniejszym elementem do zaizolowania jest niewątpliwie połączenie elewacji z izolacją termiczną dachu w części obejmującej płatew.

Na dachu skośnym ważne jest wentylowanie dachu, ponieważ służy wyprowadzeniu wilgoci. Dach płaski nie wymaga wentylowania. Prawidłowo wykonana paroizolacja zapobiega przedostawaniu się wilgoci z wnętrza pomieszczeń do warstw dachu, więc możemy uzyskać szczelny dach bez konieczności wentylowania. Duża dostępność akcesoriów do dachów płaskich takich jak wpusty dachowe, listwy, przepusty kablowe, odwodnienia awaryjne dachu ułatwia skuteczne zaizolowanie. Z powyższych względów nie należy obawiać się budowy domu z dachem płaskim.

Jaki układ dachowy wybrać?

Wybór systemów na dach płaski jest odpowiedzialnym zadaniem. Należy dobrać rozwiązanie które będzie odpowiadać oczekiwaniom Inwestora, a zarazem spełni swoje zadanie - skutecznie zaizoluje budynek na długie lata.  Żeby dokonać prawidłowego wyboru niezbędna jest specjalistyczna wiedza dotycząca technologii dachów płaskich. Podczas wyboru konkretnego układu dachowego należy wziąć pod uwagę m. in.. takie aspekty jak:

  • funkcja dachu
  • rodzaj obiektu
  • oczekiwania dot. trwałości i gwarancji
  • oczekiwania estetyczne
  • rodzaj podłoża
  • pochylenie dachu
  • oczekiwania ekonomiczne

Rozwiązanie do którego powinniśmy dążyć to takie w którym utrzymamy skuteczność zastosowanego układu pod względem hydroizolacyjnym i termoizolacyjnym przy jednoczesnym prawidłowym jego odwodnieniu.

W tym celu należy sobie odpowiedzieć na pytanie z jakich materiałów najlepiej wykonać poszczególne warstwy na dachu oraz jakimi parametrami powinny się one wykazywać, a co najważniejsze jak poszczególne warstwy będą ze sobą współpracować.

Zastosowanie niewłaściwych materiałów wiąże się z koniecznością przeprowadzenia remontów w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego systemu przed przystąpieniem do prac budowlanych. Specjaliści pomogą dokonać takiego wyboru – nie należy bać się dachu płaskiego. 

Ciąg dalszy artykułu już wkrótce ... 

Jeżeli chcesz od razu dowiedzieć się więcej -  Skontaktuj się z nami. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium