Sonda
Co chciałbyś mieć na swoim tarasie?
Blog chmura tagów

Dach płaski - trwałość i oszczędności na lata

0

Co w układzie dachowym jest najważniejsze?

Najważniejszym elementem odpowiedniego układu dachowego jest de facto jego ostateczne funkcjonowanie, a w konsekwencji szczelność i trwałość na wiele lat. Aby to osiągnąć niezbędna jest wiedza jakie materiały i w jakiej konfiguracji w danych warunkach sprawdzą się najlepiej. Dlatego elementami najważniejszymi na dachy jest hydroizolacja dachu oraz system odprowadzenia wody z dachu. Pozostałe elementy do dobrania w układzie dachowym to termoizolacja oraz wybór technologii w jakiej wykonane zostaną spadki.

Jaką hydroizolacje na dach płaski mogę wybrać?

Pod pojęciem hydroizolacji dachu płaskiego kryje się wiele materiałów. Są to różnorodne materiały papowe oraz materiały rolowe z tworzyw sztucznych i kauczuku. Wśród nich wyróżniamy takie jak: papy termozgrzewalne czy folie PVC, folie EPDM ora folie TPO i FPO. Należy wybrać system, który dobrany będzie przez specjalistów z dziedziny dachów płaskich.

Czym jest system odprowadzenia wody z dachu?

Wodę z dachu odprowadzamy przy pomocy takich elementów jak wpusty dachowe i rzygacze. Ich rozkład i rodzaj musi być dobrany do wielkości, kształtu i rodzaju pokrycia dachu, jak również zaprojektowanych spadków na dachu. Układ tych elementów składa się na system odprowadzenia wody.

Poprzez wpusty dachowe odprowadzamy wodę z dowolnego miejsca dachu bezpośrednio pionowo w dół do rury spustowej lub pod skosem – w zależności od uwarunkowań projektowych stosujemy wpusty proste lub skośne.

Rzygacze są natomiast montowane w attykach dachu, z którego wodę odprowadzamy systemem koszy zlewowych i rur spustowych. Istnieje możliwość przeprowadzenia rur spustowych z dachu pod elewacją.

Przy montażu odwodnienia z dachu nie można zapomnieć o przelewach awaryjnych, które montujemy w attykach, ale już powyżej podstawowego poziomu odpływu. Przelew awaryjny jak sama nazwa wskazuje służy do awaryjnego odprowadzenia wody w przypadku niedrożności wpustów dachowych lub rzygaczy.

Wśród akcesoriów dachowych wspomagających odpowiednie odprowadzenie wody z dachu wyróżniamy kominki i przepusty kablowe, łapacze śniegu czy kosze ochronne. Umiejętne zastosowanie powyższych elementów daje nam pewność skutecznego odprowadzenia wody.

Czy dach płaski jest drogi ?

Czy dachy płaskie to duży wydatek? Jaki jest koszt dachu płaskiego? Rozwiązań dotyczących termoizolacji i hydroizolacji domów z płaskim dachem jest bardzo dużo. Umiejętnie dobrany system będzie doskonale funkcjonował przez długi okres, a koszty wykonania dachu płaskiego mogą zostać zmniejszone przy odpowiednim doborze poszczególnych warstw i finalnie koszt takiego dachu będzie bardzo korzystny.

 Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z nami.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium