Dlaczego warto izolować dom przed wilgocią?

0

Dlaczego warto izolować dom przed wilgocią?

Kiedy decydujemy się na budowę domu - czy to podpiwniczonego czy też nie, jedną z najważniejszych kwestii jest zabezpieczenie go przed wilgocią. Szkodliwe związki zawarte w wodzie przenikając bezpośrednio z gruntu, niszczą najpierw izolację fundamentów, a następnie wnikają w ściany budynku.

Woda może dostawać się do materiału budowlanego przede wszystkim z opadów atmosferycznych oraz z gruntu, który przylega do muru. Wnikając w konstrukcję domu niszczy materiał budowlany korodując z nim i rozpuszczając go. Wszystkie te procesy są przyspieszane przez związki chemiczne pochodzące z gruntu i atmosfery. Na efekty takich działań nie trzeba długo czekać. Źle wykonane fundamenty oraz ich zła izolacja mogą powodować zapadanie się posadzki. Obniżenie poziomu posadzki, które może pojawić się nawet 2 lata po jej wykonaniu, rozrywa warstwy izolacji. Dodatkowo tynki ulegają złuszczeniu, w efekcie czego pękają i odpadają. Części muru kruszą się, a na ścianach pojawia się grzyb i pleśń chorobotwórcza. W takiej sytuacji pojawia się pytanie…
 

Czy hydroizolacja budynku jest naprawdę potrzebna? Tak - zdecydowanie!

Prawidłowo wykonana izolacja to element budowy często bagatelizowany zarówno przez inwestorów jak i samych wykonawców. Dodatkowo dochodzą do tego błędy w sztuce budowlanej jak np. rozcieńczanie środków bitumicznych benzyną w celu łatwiejszego nanoszenia pędzlem. Warto zatem zadbać o to aby jak najstaranniej zaizolować fundament, który w przeliczeniu procentowym stanowi tylko około 3% wartości budynku. Nie są to więc duże koszty w zestawieniu z całą inwestycją. Mają jednak naprawdę ogromny wpływ przede wszystkim na trwałość konstrukcji budynku oraz środowisko życia jego mieszkańców.

 

Profesjonalnie zaizolowany fundament to…

  • gwarancja obniżenia do minimum ryzyka zawilgocenia muru
  • zwiększenie termoizolacyjności całego budynku
  • zmniejszenie ryzyka pojawienia się groźnych dla zdrowia grzybów i pleśni
  • uniknięcie kosztownych napraw okładziny podłogowej

 

Nie ryzykuj – zabezpiecz swój fundament profesjonalnie!

Wiele środków oferowanych na rynku posiada potwierdzenia techniczne oraz spełnia polskie normy, ale nie zabezpiecza skutecznie i trwale przed wilgocią. Na etapie budowy, zaizolowanie fundamentów jest zdecydowanie tańsze niż cała gama zabiegów poprawiających izolacyjność lub odtwarzanie izolacji, w momencie kiedy już pojawi się problem.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie hydroizolacji fundamentów? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z zakresu hydroizolacji fundamentów: 

 

Dlaczego warto izolować? 

Jak działa hydroizolacja?

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych na fundament?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium