Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Jakich materiałów użyć do izolacji domu?

0

Jakich materiałów użyć do izolacji domu?

 

Budowa domu to jedno z największych przedsięwzięć jakie podejmujemy. Wymaga ono dobrego planu, który przede wszystkim daje możliwość zoptymalizowania kosztów. Przy opracowywaniu planu oprócz wyboru technologii i materiałów, jedną z ważniejszych kwestii jest dobór odpowiednich materiałów izolacyjnych.

Środki izolacyjne, które możemy kupić w marketach budowlanych to na pierwszy rzut oka najtańszy wybór. Najtańszy - nie zawsze znaczy najbardziej wydajny i najskuteczniejszy. Materiały lepsze jakościowo są droższe od materiałów powszechnie stosowanych, ale na ich wyższą cenę składają się:

  • łatwość w aplikacji
  • mniejsze zużycie materiału w przeliczeniu na 1m²
  • szerokie spektrum temperaturowe podczas nakładania
  • mniejszy nakład pracy na zabudowaniu 1m² izolacji
  • możliwość aplikacji na podłoże wilgotne - w warunkach budowlanych ciężko zazwyczaj uzyskać idealne parametry suchości podłoża
  • bardzo dobra trwałość i szczelność powłok izolacyjnych po związaniu

 

 

Stosując "tanie" materiały izolujące trzeba mieć świadomość, że trudno je prawidłowo zaaplikować – zużycie na 1m² jest zdecydowanie większe niż w przypadku materiałów lepszej jakości i zazwyczaj nie spełniają warunków technicznych podanych przez producenta. Po zastosowaniu takich rozwiązań efektem może być odspajanie się warstw izolacji  i nieszczelność, co w efekcie końcowym powoduje przedostawanie się wilgoci i wody.

Poprawny dobór materiałów do wykonania hydroizolacji domu, a także jej prawidłowe wykonanie to zasadniczy warunek pozwalający na uniknięcie późniejszych problemów z zawilgoceniem. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, że budowa izolacji przeciw wilgoci i wodzie to zabieg jednorazowy. Ewentualna jej konserwacja czy naprawa są bardzo kosztownymi zabiegami, niełatwymi do wykonania. Chcąc uniknąć problemów w przyszłości, warto zainwestować w nieco droższe, ale jakościowo lepsze materiały izolujące. Da nam to pewność, że fundament – podstawa naszego domu jest solidnie przygotowany na wieloletnie oddziaływanie wilgoci i wody.

 

Nadal nie wiesz jakich materiałów użyć aby solidnie zaizolować fundamenty swojego domu?

Potrzebujesz fachowej porady?

Skontaktuj się z naszym doradcą!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium