Sonda
Czy nasza strona jest dla Ciebie jasna i przejrzysta?
Blog chmura tagów

Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

0

Jak skutecznie osuszyć piwnicę?

 

Wielu właścicieli piwnic często zmaga się z wodą przedostającą się do budynku i wilgocią. Samo osuszenie mokrych ścian jednak często nie wystarcza. Potrzebne wtedy jest znalezienie i wyeliminowanie przyczyn problemu.

Pod pojęciem osuszanie budynku należy rozumieć kilkuetapowy proces, rozciągnięty w czasie. Pierwszym rzeczą, jaką trzeba zrobić jest odcięcie dopływu wody – czyli odtworzenie izolacji poprzez wykonanie wtórnej izolacji pionowej lub poziomej. Po wykonaniu takiego zabiegu, woda już nie przedostaje się w głąb murów. Nie możemy jednak powiedzieć, że już osuszyliśmy piwnicę. Jakie kroki zatem będą następne?

Aby usunąć wilgoć i zasolenie murów potrzebne będzie:

  • intensywne wietrzenie połączone z ogrzewaniem 
  • zastosowanie osuszaczy kondensacyjnych
  • wykonanie tynków renowacyjnych
  • użycie środków blokujących wnikanie wilgoci po wykonaniu wtórnych izolacji

Jaki podstawowy błąd popełniamy walcząc w wilgocią w piwnicy?

Przede wszystkim wierzymy w to, że z problemem poradzimy sobie sami. Niestety, bez specjalistycznej wiedzy, narzędzi i odpowiednich materiałów skutecznie nie osuszymy piwnicy. Wydamy tylko pieniądze, bo wybór rozmaitych środków chemicznych jest bardzo duży, ale nie będziemy wiedzieć jak, gdzie i co odpowiednio zastosować. Nawet jeśli uda nam się „coś” zrobić i na pierwszy rzut oka wyglądać będzie, że poradziliśmy sobie z kłopotem, problem wróci do nas albo w okresie wiosennych roztopów lub po pierwszych większych opadach deszczu. Warto więc pomyśleć o zatrudnieniu fachowców, którzy trafnie zdiagnozują problem, dobiorą odpowiednie środki i profesjonalnie zajmą się osuszeniem piwnicy. Mamy wtedy gwarancję solidnie wykonanej pracy.

Zasady prawidłowego osuszania są zazwyczaj takie same tak dla pomieszczeń jednorazowo zalanych jak i takich, do których woda przedostaje się z gruntu przez fundamenty. Różnica polega na tym, że w sytuacji ciągłego przedostawanie się wody przez mury fundamentów, pierwsza rzeczą którą trzeba naprawić jest izolacja przeciwwodna, aby zatrzymać napływ wody.

Przy skutecznym osuszaniu piwnicy i profesjonalnym odtworzeniu hydroizolacji należy pamiętać jeszcze o jednej bardzo ważnej kwestii – osuszanie to proces nie jednorazowe działanie, więc efekty nie są widoczne od razu. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Przeczytaj:

Osuszanie budynków i renowacje

Materiały stosowane do osuszania budynków

 

Skontaktuj się z naszym doradcą

Wybierz sam z szerokiej oferty produktów w naszym sklepie

Odwiedź nasze biuro 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium