Jakich materiałów użyć?

0

Czy materiały lepsze jakościowo są droższe od materiałów powszechnie stosowanych, ogólnie dostępnych na rynku np. w marketach budowlanych? Żeby prawidłowo odpowiedzieć na to pytanie, należy szczegółowo przeanalizować rodzaj materiału, jego funkcję, zużycie w przeliczeniu na 1 m2 i nakłady pracy na zabudowanie 1m2 danej izolacji. Na końcu dopiero należałoby skonfrontować te dane z ceną produktu. Materiały do izolacji powinny być łatwe w aplikacji, powinny mieć możliwość szerokiego spektrum temperaturowego podczas nakładania oraz powinny mieć możliwość aplikacji na podłoże wilgotne, ponieważ w warunkach budowy ciężko jest uzyskać idealne parametry. Niezależnie od warunków pracy powłoki izolacyjne po związaniu muszą być trwałe i szczelne. 


Przy "tanich" środkach trudno spełnić wąskie warunki techniczne podane przez producenta. Trudno też o prawidłową aplikację.

Efektem tego jest punktowe odspajanie się warstwy izolacji i nieszczelność, czyli  utrata funkcji jaką mają spełniać dane środki. Środki izolacyjne, które możemy kupić w marketach budowlanych to na pierwszy rzut oka najtańszy wybór, jednak ich zużycie na 1m2 jest większe (biorąc pod uwagę wydajność daje nam to cenę 11,25-12,50 zł/ m2 ). Dobre środki do powłok cienkowarstwowych są droższe o 7-10 zł za m2, ale gwarancja szczelności powoduje, że ich zakup jest uzasadniony.
 
Warto podkreślić, że budowa barier przeciw wilgoci i przeciw wodzie, to działania jednorazowe. Nie ma możliwości ich wymiany, a konserwacja jest bardzo trudna i kosztowna. Jeśli chcesz uniknąć problemów w przyszłości pomyśl od razu nad użyciem dobrych materiałów. Wiemy, jak zaplanować budowę twojego domu.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie materiałów izolacyjnych? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z kategorii #materiały: 

 

Szybki profil SBS - czym jest? Właściwości i zalety 

Dobre izolacje - czyli jakie?

Dach płaski - kiedy wybór padnie na papę

Jak odpowiednio dobrać pokrycie dachu płaskiego?

Jakich materiałów użyć do izolacji domu?

Icodren 10, dlaczego warto?

Papa dachowa termozgrzewalna na dachy płaskie?

Dobór wpustów dachowych

Czym są "flagowe papy Icopal"? Dlaczego warto zwracać uwagę na parametry papy?

Papa termozgrzewalna - cena a jakość

Tynki renowacyjne dla zasolonych i zawilgoconych murów - system PCI

Wpusty dachowe - odwodnienie grawitacyjne - dlaczego warto?

Izolacja balkonów systemem PCI FAST - ładny i szczelny balkon bez jastrychu. Niemożliwe? A jednak!

Folia w płynie - dobra izolacja?

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych na fundament?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium