Hydroizolacja Łazienki

0

Łazienka jako pomieszczenie wypoczynkowe

W ostatnich latach nowoczesne trendy w dziedzinie wykończenia wnętrz bardzo mocno ukierunkowano na funkcjonalność. Dotyczy to w dużym stopniu łazienek. Obok klasycznych powierzchniowo i funkcjonalnie łazienek, bardzo modne i popularne stały się tzw. mini spa, gdzie użytkownicy mogą odpoczywać i relaksować się po ciężkim dniu pracy. Wszelkiego rodzaju natryski   z brodzikami wbudowanymi w posadzkę, zabudowane wanny z hydromasażem, czy nawet małe sauny, coraz częściej rozważane są już na etapie projektowym nowoczesnych budynków. Ich wielkość i ilość determinowana jest w zasadzie tylko przez dostępną powierzchnię i zasobność portfela inwestora.

 

Odpowiedni dobór hydroizolacji

Inwestując ciężko zarobione przez nas pieniądze w cieszącą oko i ciało łazienkę, warto zadbać także o odpowiednie zabezpieczenie jej od strony hydroizolacyjnej. Zanim wykonawca położy nam ładne, efektowne płytki, priorytetem powinno stać się zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji. Większa estetyka i funkcjonalność nowoczesnych łazienek powoduje większe obciążenie ich powierzchni wodą.

 

Skutki braku izolacji łazienki

Musimy w tym miejscu pamiętać o tym, że brak lub błędnie wykonana hydroizolacja, skutkować będzie w krótszym lub dłuższym czasie remontem nie tylko samej łazienki, ale także pomieszczeń na niższych kondygnacjach. Jak widać więc nie tylko duże i bogato wyposażone łazienki wymagają dobrego zabezpieczenia, ale też małe, standardowe, które występują w blokach mieszkalnych. Zalewanie sąsiada, to nie tylko koszty, ale także masa niepotrzebnego stresu i często zepsucie relacji sąsiedzkich.

 

Folia w płynie jedynym elementem izolacji łazienek?      


Na rynku chemii budowlanej oczywiście znajdziemy multum przeróżnych środków popularnie nazywanych foliami w płynie. Bardzo ważna jest tutaj wiedza produktowa podparta doświadczeniem. Specjalistyczne produkty i systemy hydroizolacyjne, wymagają też większej uwagi   i wiedzy ze strony wykonawców. Obok mineralnych materiałów hydroizolacyjnych dostępne są taśmy uszczelniająco-kompensujące, które znakomicie wspomagają pracę hydroizolacji w miejscach newralgicznych. Takie miejsca, to przede wszystkim połączenia dwóch płaszczyzn, jak np. ściana -posadzka. Bez taśmy sam materiał izolacyjny nie byłby w stanie skompensować naprężeń i ruchów pomiędzy tymi płaszczyznami, co jest zjawiskiem charakterystycznym szczególnie dla budynków nowych, które „pracują”. Aby ułatwić montaż taśmy w narożach, stworzono specjalne narożniki zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Do miejsc, gdzie przez ścianę do łazienki wchodzą rurki instalacyjne, stosujemy specjalne manszety uszczelniające. Również na etapie wykończenia płytkami, ważne jest dobranie odpowiedniej jakości materiałów takich jak klej do płytek współpracujący z ogrzewaniem podłogowym oraz fugi i silikony sanitarne.

 

Jakie izolacje łazienki wybrać?  

Przykładowy zestaw sprawdzonych i chwalonych przez wykonawców materiałów hydroizolacyjnych dostępnych „od ręki” w naszym sklepie stacjonarnym i internetowym:

  1. Hydroizolacja PCI Lastogum
  1. SUEZ taśma uszczelniająco-kompensująca (szer. 12 cm)
  1. SUEZ narożnik zewnętrzny/wewnętrzny
  1. Klej do płytek PCI Pericol Flex
  1. Fuga PCI Nanofug Premium
  1. Silikon PCI Silcofug E

*Zdjęcia udostępnione przez BASF S.A.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie hydroizolacji wnętrz? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z kategorii #wnętrza: 

 

Kabiny prysznicowe bez brodzika 

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych na fundament?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

                      

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium