Izolacja balkonów systemem PCI FAST. Ładny i szczelny balkon bez jastrychu. Niemożliwe? A jednak!

1

Izolacja balkonu nigdy nie była tak prosta!

Od dzisiaj w naszej ofercie pojawił się rewelacyjny system renomowanego producenta hydroizolacji PCI. System PCI FAST, to doskonałe zabezpieczenie każdego balkonu przy zminimalizowaniu grubości jego poszczególnych warstw. U podstaw sukcesu, tego systemu leży zastąpienie tradycyjnego jastrychu dociskowego (grubość min. 5 cm), specjalną masą PCI Multicret Super o grubości 4-5 mm w której zatopiona jest siatka z włókna szklanego. Zysk, to ok. 4,5 cm, co w zdecydowanej większości przypadków jest wynikiem zbawiennym. Jak wyglądają poszczególne warstwy tego systemu mogą Państwo zobaczyć na przekroju zamieszczonym poniżej.

Hydroizolacja- układ warstw systemu balkonowego PCI FAST

 

izolacje balkonu

 

Płyta konstrukcyjna balkonu powinna być wykonana ze spadkiem. Doświadczenie pokazuje jednak, że na większości budowanych obiektów, tak nie jest. Jeśli nie ma spadków, to pierwszym zadaniem dla wykonawców jest ich stworzenie. Doskonale do tego celu nadają się materiały reprofilacyjne, czyli: Nanocret R2 lub R3, NOVOMENT , albo PERICEM EBF SPEZIAL. Kiedy spadki są już wykonane przyklejamy termoizolację. Najlepiej styropian EPS 100, albo styropian hydrofobizowany. Płyty termoizolacyjne przyklejamy klejem MULTICRET SUPER. Wierzchnią warstwę płyt pokrywamy siatką z włókna szklanego, najlepiej o gęstości 160 g/m2 i zatapiamy w MULTICRET SUPER. Hydroizolacja balkonu powinna być wykonana przy użyciu maty oddylatowująco-uszczelniającej PECILASTIC U, która jest bardzo przyjazna i szybka w montażu.

Folia w płynie – materiał na balkon?

Często padają pytania, czy istnieje jakaś folia izolacyjna do zastosowania zewnętrznego. Z pełną odpowiedzialnością stwierdzam, iż folia w płynie na balkon nie nadaje się. Nie istnieje, coś takiego, jak folia w płynie na zewnątrz. Jest to produkt typowy do zastosowania wewnętrznego, np. w łazienkach. W omawianym układzie stosujemy matę. Do podłoża przyklejamy ją na elastycznym kleju do płytek PERICOL FLUID, PERICOL FLEX, a zakłady kleimy taśmą butylową PECITAPE WS lub PECITAPE OBJEKT osadzoną na materiale SECCORAL. Taśma butylowa służy nam także do uszczelniania połączeń ścian budynku oraz krawędzi profili okapnikowych z płytą balkonu.

Obróbka balkonu, czyli wykończenie balkonu

Na wierzch układamy bezpośrednio płytki przy zastosowaniu kleju elastycznego rozpływnego klasy C2FE, tego samego, którego używaliśmy do przyklejania maty hydroizolacyjnej. Przerwy dylatacyjne, połączenia płytka-profil okapnikowy, ściana-powierzchnia balkonu oraz zakończenie cokołu uzupełniamy elastycznym uszczelniaczem poliuretanowym ELRITAN 100 lub 140. Dodatkowo w przypadku połączenia płytki i profilu okapnikowego, przed zastosowaniem uszczelniacza, zakładamy odpowiedniej grubości sznur dylatacyjny. Na wykończenie balkonu doskonale nadaje się fuga NANOFUG PREMIUM, która dostępna jest w kilkunastu popularnych kolorach i doskonale uzupełnia płytki na balkonie .

Jak naprawić cieknący taras?

PCI posiada w swojej bogatej ofercie także wszelkiego rodzaju materiały naprawcze, które świetnie sprawdzają się, gdy mamy do czynienia z balkonem remontowanym. W takich sytuacjach bowiem zaleca się skucie wszystkich starych warstw, aż do płyty konstrukcyjnej, która może być w różnym stanie i tutaj właśnie zbawienne są w/w materiały PCI.

Balkony są narażone na ciągłe działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Materiały uzupełniające, typu fuga, czy uszczelniacz poliuretanowy są jak najbardziej przeznaczone do zastosowań zewnętrznych. Niemniej jednak wraz z upływem czasu ulegają one procesom starzenia     i wymagają okresowej wymiany, dlatego wskazane jest ich przeglądnięcie po każdej zimie.

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie materiałów izolacyjnych? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z kategorii #materiały: 

 

Szybki profil SBS - czym jest? Właściwości i zalety 

Dobre izolacje - czyli jakie?

Dach płaski - kiedy wybór padnie na papę

Jak odpowiednio dobrać pokrycie dachu płaskiego?

Jakich materiałów użyć do izolacji domu?

Icodren 10, dlaczego warto?

Papa dachowa termozgrzewalna na dachy płaskie?

Dobór wpustów dachowych

Czym są "flagowe papy Icopal"? Dlaczego warto zwracać uwagę na parametry papy?

Papa termozgrzewalna - cena a jakość

Tynki renowacyjne dla zasolonych i zawilgoconych murów - system PCI

Wpusty dachowe - odwodnienie grawitacyjne - dlaczego warto?

Jakich materiałów użyć?

Folia w płynie - dobra izolacja?

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych na fundament?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

Komentarze do wpisu (1)

9 czerwca 2017

Ile kosztuje 1 m kw tego systemu bez terakoty?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium