Jaką mam pewność, że osuszanie będzie skuteczne?

0

Przyczyny uwięzienia wilgoci i wody w budynku 

Problem wody w piwnicy i wilgoci w murach może napsuć dużo krwi i na dłuższą metę sprawić wiele kłopotów. Walka z nim jest długa, bywa bardzo trudna i niestety kosztowna. Niestety najczęściej te koszty pojawiają się, kiedy próbujemy samodzielnie zająć się problemem, ale nie osiągamy zamierzonych rezultatów. Na przestrzeni lat wielokrotnie spotykaliśmy się z przypadkami, kiedy dopiero po wielu nieudanych próbach, klienci zwracali się do nas o pomoc. Tych kosztów można było uniknąć, trzeba jednak w pierwszej kolejności zrozumieć, dlaczego w ogóle mamy problem z wodą i wilgocią? 

Jeśli nie mamy akurat do czynienia z przypadkiem klęski żywiołowej i zalania nieruchomości, zwykle podstawową przyczyną gromadzenia się wody w piwnicy oraz wilgoci w murach jest nieszczelna izolacja fundamentów. Jeśli dopływ wody przez nieszczelność nie zostanie odcięty, żadne działania osuszające na dłuższą metę nie będą dawały rezultatów. Pierwszym krokiem zawsze jest więc zdiagnozowanie, który zakres izolacyjny jest wadliwy i naprawienie go. 

Trafna diagnoza stanu hydroizolacji fundamentu i naprawienie jej defektów jest warunkiem niezbędnym do skutecznego osuszania. Dlaczego samodzielnie bardzo trudno uporać się z tym problemem? Potrzebna jest do tego specjalistyczna wiedza, doświadczenie wykonawcze i odpowiednie narzędzia. W firmie SUEZ Izolacje Budowlane fachowo pomagamy klientom, którzy zmagają się z problemem wody w piwnicy i wilgoci w murach budynku. Lata doświadczeń mówią nam, że jest to jeden z tych przypadków, kiedy nie warto i nie opłaca się samemu walczyć z kłopotem. 

Czym jest osuszanie i jak do niego podejść

Bardzo często popełnianym błędem jest postrzeganie osuszania piwnicy i murów jako jednorazowej czynności. Niestety nie działa to w ten sposób i osiągnięcie trwałych rezultatów musi zająć trochę czasu. Należy zrozumieć, że osuszanie to rozciągnięty w czasie proces, składający się z kilku kolejno następujących po sobie czynności. 

Często pod określeniem "osuszanie" rozumiane jest odtworzenie izolacji, czyli wykonanie wtórnych izolacji pionowych i poziomych, które mają za zadanie odciąć dopływ wody. Ten pierwszy etap osuszania wystarcza, aby osiągnąć efekt oczekiwany przez inwestora - brak wody w piwnicy. Jednak aby usunąć wilgoć i zasolenie z murów oraz zapobiec ich destrukcji, potrzebne jest podjęcie kolejnych kroków, takich jak zastosowanie osuszacza, środków flankujących i  tynków renowacyjnych.

Jak upewnić się, że osuszanie będzie skuteczne? 

Jeśli chcemy mieć pewność, że osiągniemy trwałe rezultaty i na dobre pozbędziemy się wody z piwnicy i wilgoci z murów, należy upewnić się, że zadbaliśmy o prawidłowe wykonanie następujących kroków: 

  1. Dokładne ustalenie przyczyny i miejsca wnikania wody do budynku.
  2. Zablokowanie dopływu wody poprzez stworzenie wtórnej izolacji pionowej i/lub poziomej.
  3. Usunięcie wody z piwnicy.
  4. Intensywne wietrzenie i osuszanie z zastosowaniem osuszaczy kondensacyjnych.
  5. Wykonanie tynków renowacyjnych.

Jeżeli zmagasz się z problemem wody w piwnicy i wilgoci w murach i nie chcesz dłużej walczyć z nim sam, skontaktuj się z nami - rozwiążemy go wspólnie. 

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium