Spadki styropianowe do kształtowania spadków na dachu płaskim

0

Dach płaski nie do końca płaski

Dlaczego nie do końca płaski? Ponieważ, chcąc odprowadzić z niego wodę opadową, musi zostać zamontowany odpowiedni system spadków, które w połączeniu z grawitacją pomogą wodzie spłynąć np. do wpustów dachowych. Zazwyczaj stosuje się płyty styropianowe ze spadkiem od 1,5 do 2%.

Dachy płaskie to rozwiązania konstrukcyjne, na które decyduje się coraz większe grono inwestorów indywidualnych i nie tylko. Dachy tego typu charakteryzuje przede wszystkim nowoczesny wygląd, większa powierzchnia użytkowa pomieszczeń oraz możliwość łatwiejszego wykończenia wnętrz - braków trudnych do zagospodarowania skosów. Rozwiązań termoizolacyjnych i hydroizolacyjnych takich dachów jest bardzo dużo. Warto wiedzieć, że umiejętnie dobrany system będzie funkcjonował przez długie lata bez żadnych problemów.

Płyty styropianowe ze spadkiem na dach 

Wybór odpowiedniego układu warstw na dachu płaskim powinien zostać zawsze skonsultowany ze specjalistami z tej branży, którzy po dokonaniu dokładnego wywiadu z klientem wskażą najlepsze rozwiązania technologiczne i materiałowe. 

Pierwszą rzeczą, na jaką warto zwrócić uwagę na etapie decydowania się na dach płaski, jest odprowadzenie wody. Wielu inwestorów zadaje pytanie: skoro dach jest płaski to jak wygląda kwestia odwodnienia? Jakie są sposoby odprowadzenia wody z powierzchni? Współczesne technologie dają różnorakie możliwości i rozwiązania. Istotny jest wybór metody, która będzie najbardziej skuteczna i funkcjonalna.

W firmie SUEZ Izolacje Budowlane promujemy rozwiązanie, jakim są spadki styropianowe na dach płaski. Dlaczego? To rozwiązanie ma bardzo wiele zalet. Jest przede wszystkim lekkie, przez co nie obciąża konstrukcji i pozwala na szerszy zakres wykorzystania powierzchni dachu. Ponadto, jest to materiał w którym bardzo łatwo się pracuje. Mocowanie wszelkich elementów warstwy hydroizolacyjnej do styropianu będzie łatwe, proste i pozwoli uniknąć niepotrzebnych błędów. 

Warto  również wiedzieć, że spadki styropianowe w razie potrzeby pozwalają na wytworzenie spadku o dość dużym nachyleniu, sięgającym do 5%. Dla porównania, spadki wykonywane starą metodą, czyli za pomocą betonu lub styrobetonu, rzadko mają więcej niż 1% nachylenia. 

Styropianowe spadki alternatywą dla betonu

Nieumiejętnie i źle wykonany dach płaski, tak jak tradycyjny dach skośny, może przysporzyć właścicielom wielu niechcianych problemów. Spadki na dachu płaskim mogą zostać wykonane z betonu. Alternatywą dla tego ciężkiego i stosunkowo czaso- i pracochłonnego systemu są spadki wykonane ze styropianu.

Do najczęściej spotykanych problemów na spadkach wykonanych z betonu należą zastoiny wodne. Jak ich uniknąć? Przede wszystkim należy zadbać o odpowiedni kąt nachylenia spadku, który pozwoli wodzie efektywnie spływać do wpustu. Spadki styropianowe są niezbędne do skutecznego odprowadzenia wody deszczowej z powierzchni dachu, gdyż umożliwiają wytworzenie znacznie sprawniej funkcjonującego systemu odwadniającego. 

Główne zalety systemu styropianu spadkowego na dach:           

  • Szybkość montażu
  • Trwałość funkcjonowania
  • ‘Lekkość’ konstrukcji, przez co zdecydowanie mniejsze obciążenie dla stropu
  • Wytrzymałość na nacisk
  • Duża odporność na odkształcenia
  • System dopasowany do wymagań konkretnego projektu

Wykonaj swój dach płaski z SUEZ Izolacje Budowlane

Oferujemy styropianowe systemy spadkowe na dachy płaskie, które zapewniają sprawne odprowadzenie wody z powierzchni dachu.  Systemy styropianu na dach płaski ze spadkiem są łatwe w montażu, a ich konstrukcja w zdecydowany sposób skraca czas potrzebny na zainstalowanie.  Sam montaż odbywa się przy pomocy kleju poliuretanowego do styropianu. Tworząc styropianowe systemy dachowe dbamy o to, aby powstawały z materiałów o wysokiej jakości, dzięki czemu cechują się one bardzo dobrymi właściwościami fizycznymi. 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie hydroizolacji dachów płaskich? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z kategorii #dachy płaskie: 

 

A może jednak dach płaski?

Dlaczego warto wybrać projekt płaskim dachem? 

Kiedy warto zastosować dach zielony? Który wybrać? 

Dachy zielone - nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne

Domy z płaskim dachem: projekty, pokrycie, koszty i przewagi

Płaski dach nad garażem - wady i zalety

Odwodnienie dachu płaskiego z attyką

Modernizacja dachu płaskiego

Jak wykonać betonowy dach płaski

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium