Aquablock DC 120 Suchy Mur Icopal Krem przeciwko podciąganiu kapilarnemu

Dostępność: wycofany z oferty
Cena brutto: 143,08 zł 143.08
Cena netto: 116,33 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Krem przeciwko podciąganiu kapilarnemu

Preparat w formie kremu do iniekcji murów z cegły, bloczków lub kamienia w celu wytworzenia poziomej bariery hydroizolacyjnej odcinającej wilgoć pochodzącą z podciągania kapilarnego.
Skuteczną aplikację zapewni systemowy aplikator kremu z załączoną metalową końcówką, który znajduje się w ofercie sklepu.

Zastosowanie

Preparat w formie zielonkawego kremu skutecznie rozwiązujący problem wilgoci podciąganej kapilarnie w murach ceglanych, kamiennych i z bloczków betonowych łączonych na zaprawy murarskie. Formuła kremu składa się z silanów związków naturalnej gliny i wody. Opatentowana struktura zapewnia doskonałą penetrację zapraw murarskich, a czas utwardzania pozwala uzyskać skuteczną barierę hydrofobową już po ok. 3 miesiącach.

Aplikacja

Po zdiagnozowaniu wilgoci pochodzącej z podciągania kapilarnego należy skuć tynk wraz z warstwami wykończeniowymi do wysokości przynajmniej 0,5 m powyżej najwyższych śladów wilgoci na ścianie, jednak nie niżej niż 1 m nad podłogą. Następnie należy nawiercić otwory o średnicy 12 mm w regularnych odstępach w warstwie zaprawy murarskiej, co najmniej 150 mm nad poziomem gruntu znajdującego się na zewnątrz. Głębokość i rozmieszczenie otworów są zależne od konstrukcji ścian, ale otwory powinny być umieszczone w odległości nie większej niż co 120 mm od siebie. Otwory wiercimy w jednej linii poziomej zaprawy, nie przewiercamy na wylot  - głębokość otworów powinna być taka, aby po nawierceniu zostawić 10-30 mm nienaruszonej zaprawy w zależności od grubości samej ściany. Prawie wszystkie rodzaje ścian mogą być nawiercane z jednej strony ściany w ramach jednej operacji. Po nawierceniu otworów należy je odpylić, aby umożliwić dokładną aplikację kremu.  Krem Aquablock DC 120 Suchy Mur Icopal jest pakowany w wiaderka oraz łatwe w obsłudze tuby foliowe. Po umieszczeniu tuby w aplikatorze należy użyć ostrego noża do przebicia końcówki tuby, następnie zakręcić końcówkę aplikatora, który tym samym jest gotowy do użycia. Systemową rurkę aplikatora należy wprowadzić do końca wywierconych otworów w ścianie. Delikatnie naciskając spust aplikatora wypełnić szczelnie każdy otwór zostawiając jeden centymetr wolnej przestrzeni, który należy zasklepić zaprawą wodoszczelną. Krem Aquablock DC 120 Suchy Mur Icopal należy stosować w murach od zewnątrz obiektu.

Zalecane zużycie

Jest możliwość wyliczenia ilości potrzebnych kiełbas kremu AQUABLOCK® SUCHY MUR ICOPAL w zależności od grubości
i długości ściany, według tabeli poniżej:

Długość ściany

Grubość ściany

11 cm

22 cm

33 cm

44 cm

5 m

0,7

1,5

2,5

3,4

10 m

1,5

3,0

5,1

7,0

20 m

3,0

6,0

10,2

13,0

30 m

4,6

9,0

15,3

21,0

Przybliżone zużycie w sztukach. 
UWAGA: w zależności od umiejętności aplikacji, ilości mogą wzrosnąć o ok. 10%. 

Ustal głębokość otworów w zależności od grubości ściany. W przypadku ścian o większych grubościach niż podane w tabeli – głębokość nawiertów powinna być 3 cm mniejsza od grubości ściany. Uwaga: nie można przewiercić ściany na wylot!
 

Grubość ściany 11 cm 22 cm 33 cm 44 cm
Głębokość otworu 10 cm 19 cm 31 cm 43 cm
Odstępy między otworami 12 cm 12 cm 12 cm
12 cm

Dostępne opakowania: 600 ml, 5l

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium