Grubowarstwowa powłoka izolacyjna i klej bitumiczny BOSTIK Hey'Di Dickbeschichtung 2K (2 K 30kg).

Dostępność: dostępny na zamówienie
Czas na spakowanie: 5 dni
Cena brutto: 290,21 zł 290.21
Cena netto: 235,94 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5 (Ilość ocen: 0)
Producent: Bostik
Kod produktu: 94

Opis

Grubowarstwowa powłoka izolacyjna i klej bitumiczny BOSTIK Hey'Di Dickbeschichtung 2K (2K 30kg)

Właściwości produktu:

Dwuskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa, wzmocniona włóknami powłoka izolacyjna/klej. Produkt służy do pokrywania rys   i spękań powierzchni.

Dickbeschichtung 2K, to masa uszczelniająca, która nie zawiera rozpuszczalnika, nadaje się do nanoszenia szpachlą, jest łatwa w stosowaniu, na bazie wzbogaconej tworzywami sztucznymi emulsji bitumicznej (wzmocnionej włóknami) i odpowiednio dobranego komponentu proszkowego.

Wyróżnia ją dobra przyczepność na podłożach suchych i lekko wilgotnych. Wyschnięta powłoka jest elastyczna, wodoszczelna, odporna na występującą w stanie naturalnym w ziemi agresywną dla betonu wodę, zamyka pęknięcia.

Dzięki reakcji obydwu komponentów ze sobą powłoka szybko schnie i krótko po nałożeniu jest odporna na deszcz.

Zastosowanie:

- Na zewnątrz i wewnątrz budynku
- Do wykonywania izolacji pionowej i poziomej na elementach budynków które są narażone na działanie wilgoci gruntowej, wody napierającej i nienapierającej w obszarze styku z gruntem.
- Do klejenia płyt styropianowych EPS i XPS na izolacjach bitumicznych.

Dickbeschichtung2K jest:

  • Masą uszczelniającą przed wilgocią gruntu i wodą pod ciśnieniem, przeznaczoną do wykonywania powłok ochronnych na obsypanych ziemią częściach budowli, jak piwnice, niepodpiwniczone budynki, fundamenty, płyty fundamentowe, zakończenia, przepusty rurowe itd.
  • Może być użyta również jako klej do płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych w obwodzie.

Preparat ten nadaje się do wszystkich podłoży mineralnych: jak tynk, beton,  podłoża wapienno krzemowe, jastrych, beton komórkowy, z pustaków i cegieł. Nie nadaje się do uszczelniania dachów płaskich.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże powinno być czyste, nośne, nieprzemarznięte, niehydrofobowe, oczyszczone z wykwitow i luźnych zanieczyszczeń. Produkt można stosować na następujących podłożach: wszystkich mineralnych podłożach budowlanych, rownież lekko zawilgoconych, takich jak cegły silikatowe, ceramiczne i betonowe, tynki, jastrychy itp. Nie stosować produktu na: na podłożach hydrofobowych, drewnie, tworzywach sztucznych i metalu

Sposób użycia:

Przed przystąpieniem do prac należy wymieszać oba składniki. Zanim zostanie dodany składnik proszkowy, płynny składnik krótko przemieszać wolnoobrotowym mieszadłem. Dzięki temu oba składniki będą wtedy dobrze ze sobą wymieszane na jednorodną, pozbawioną grudek masę. W zależności od rodzaju mieszadła czas mieszania wynosi od 2 do 3 minut. Ilość emulsji i proszku są optymalnie dobrane.
Czas obróbki wynosi ok. 2 godzin w temperaturze elementów 20°C. Należy jednak pamiętać o tym iż niskie temperatury wydłużają, a wyższe skracają czas obróbki.
Dickbeschichtung 2 K może po wymieszaniu zostać naniesiony na powierzchnie pionowe w jednym cyklu roboczym bezpośrednio przy użyciu kielni lub gładkiej kielni w równomiernej warstwie. Do lepszego wygładzenia poleca się zwilżyć narzędzia wodą. Według odpowiednich norm i przepisów polecamy obróbkę w dwóch cyklach roboczych. Pierwsza warstwa musi całkowicie wyschnąć, zanim zostanie nałożona druga warstwa.

Alternatywnie Dickbeschichtung 2K może być również nakładany mechanicznie z użyciem odpowiedniego sprzętu. Na podłożu zagrożonym pęknięciami (nieregularne mury, otwarte, niewypełnione zaprawą szczeliny i mury z dużych kamieni) należy wzmocnić podłoże siatką zbrojącą HEY`DI Armierungsgewebe. To rozwiązanie polecamy również do powierzchni bardzo nierównych z dużymi zagłębieniami.

Przy podjęciu prac nakładanie powłoki rozpoczyna się w miejscu jej zakończenia, nakładając jedną warstwę na drugą. Do klejenia płyt ochronnych, drenażowych i izolacyjnych preparat nakłada się punktowo na płyty i przyciska je do wyschniętej warstwy uszczelnienia. Dickbeschichtung 2 K nie nadaje się do uszczelniania szczelin dylatacyjnych. Szczeliny te muszą być wymierzone i wykonane zgodnie z istniejącymi przepisami. Środki do uszczelniania fug, mające kontakt z warstwami Dickbeschichtung 2 K, muszą charakteryzować się tolerancją bitumu.

Wskazówki dotyczące kolejnych prac:

Przed kolejnymi pracami warstwy Dickbeschichtung 2K muszą być całkowicie wyschnięte, pozwoli to osiągnąć ostateczną skuteczność uszczelnienia oraz mechaniczną wytrzymałość.
Jako ochronę warstw uszczelniających stosuje się płyty ochronne, drenażowe lub izolacyjne. Trzeba jednak pamiętać, iż nie mogą występować obciążenia punktowe i liniowe.
Przed nałożeniem na warstwę Dickbeschichtung 2 K kolejnych produktów, należy wykonać test wzajemnej tolerancji. Również po wyschnięciu warstwy należy unikać obciążenia wodą od strony podłoża (działanie negatywne).

Zużycie:

Klejenie: ok. 2,0-3,0 kg/m2
Szpachlowanie: ok. 1,1 kg/m2/mm

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu? Wejdź                w podzakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony. 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium