do kasy suma: 0,00 zł

skontaktuj się z doradcą

+ 48 606 505 205 | 17 85 30 205 |

Producenci

przelewy

ICOPAL FireSmart Lakierobejca 4w1 (10l) Wielofunkcyjny dwuskładnikowy lakier dekoracyjny bio- i ogniochronny do drewna na zewnątrz i wewnątrz na bazie poliuretanu

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 1 085,55 zł 1085.55
Cena netto: 882,56 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Icopal
Kod produktu: 880

Opis

ICOPAL FireSmart Lakierobejca 4w1 (10l) Wielofunkcyjny dwuskładnikowy lakier dekoracyjny bio- i ogniochronny do drewna na zewnątrz i wewnątrz na bazie poliuretanu 

Zastosowanie:

Lakier dwuskładnikowy na bazie poliuretanu przeznaczony do dekoracyjnego, ogniochronnego i bioochronnego zabezpieczania drewna:

  • na zewnątrz obiektów: np. elewacji ściennych lub ścian z bali drewnianych, pokryć dachowych z gonta, drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej, kolumn i słupów, parkanów, palisad itp.
  • wewnątrz obiektów: np. dźwigarów z drewna i stropów drewnianych w obiektach sakralnych, handlowych, rekreacyjno-sportowych (zwłaszcza w basenach kąpielowych krytych), okładzin ścian (boazerii) i sufitów w obiektach użyteczności publicznej, w szczególności hotelowych, pokojach gościnnych, pokojach rekreacyjnych, domkach letniskowych oraz w stołówkach i lokalach gastronomicznych, krzeseł z drewna lub sklejki profilowanej w obiektach sportowych itp.

Przygotowanie podłoża i lakieru:
Prace wykonywać w dni słoneczne i suche, w temperaturze otoczenia powyżej +15°C. Podłoże musi być suche, pozbawione starych powłok malarskich, odtłuszczone i odpylone. Przelać zawartość górnego naczynia (komponent B) do dolnego (komponent A) starannie wymieszać.

Aplikacja:

  • Aplikację wykonywać pędzlem lub wałkiem malarskim. Lakier nanosić trzykrotnie mieszając zawartość każdorazowo przed aplikacją. 
  • Zalecana wydajność na warstwę - ok. 100 ÷115 ml/m2 (120 do 140 g/m2). Drugą warstwę lakieru nanosić po upływie 2 ÷ 4 godz., trzecią po kolejnych 5 ÷ 6 godz. Nie należy przekraczać 12 godz. odstępu czasu gdyż może nastąpić zżelowanie produktu i pojawić się problemy z przyczepnością międzywarstwową. W razie dłuższych przerw lub w przypadku renowacji powłok należy je przeszlifować papierem o grad. 400. Szybkość utwardzania powłoki zależy od wilgotności powietrza, temperatury i grubości naniesionej warstwy. Warstwa grubości 200 μm „na mokro” na podłożu nie nasiąkliwym (płytka szklana) w temp. 21-22˙C i wilgotności wzgl. 45-50% osiąga pyłosuchość po 2 godz. a brak przylepu po 4 do 6 godz.
  • Pełne utwardzenie powłoki następuje po 7 do 10 dniach. Sprzęt malarski zanurzyć w ksylenie niezwłocznie po wykonaniu każdej aplikacji. Należy jednak mieć na uwadze, że po wykonaniu pracy nie nadaje się on do dalszego użytku na skutek utwardzenia  niewymytej żywicy.

    Uwaga: zawartość opakowania należy wykorzystać w ciągu 12 godzin od jego otwarcia, po tym czasie nastąpi nieodwracalne zżelowanie lakieru.

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl