KOESTER SB Haftemulsion Koncentrat Uniwersalna emulsja uelastyczniająca do zapraw cementowych, tynków, mikrozapraw uszczelniających.

Dostępność: dostępny na zamówienie
Czas na spakowanie: 3 dni
Cena brutto: 40,67 zł 40.67
Cena netto: 33,07 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

KOESTER SB Haftemulsion Koncentrat Uniwersalna emulsja uelastyczniająca do zapraw cementowych, tynków, mikrozapraw uszczelniających

KOESTER SB to uelastyczniająca dyspersja tworzyw sztucznych o uniwersalnym zastosowaniu do tynków, zapraw, szlamów uszczelniających i betonu. Emulsja KÖSTER SB Haftemulsion jest produktem o uniwersalnym zastosowaniu – do modyfikacji cementowych tynków, zapraw i szlamów uszczelniających. KÖSTER SB Haftemulsion nie zawiera rozpuszczalników, zmiękczaczy, ani wypełniaczy. KÖSTER SB Haftemulsion powoduje uelastycznienie zapraw i redukuje wchłanianie wody przez mineralne systemy. KÖSTER SB Haftemulsion jest wodoodporna – po aplikacji nie zostanie wypłukana przez wodę. 

Zużycie 5 - 30 kg na 100 l wody zarobowej

Dane techniczne

Zawartość substancji stałych    ok. 44±1 %

Wartość pH                           10,5÷11,5

Lepkość                                ok. 120 mPa·s

Ciężar właściwy                       1,0

Wydłużenie przy zerwaniu        ok. 700%

Siła zrywająca                         4,0 N/mm2

Temperatura stosowania          od +2ºC do +35ºC

Zastosowanie Emulsja KÖSTER SB Haftemulsion jest stosowana wszędzie tam, gdzie wymagana jest bardzo dobra przyczepność pomiędzy zaprawami, tynkami, szlamami, betonem, a istniejącym mineralnym podłożem. KÖSTER SB Haftemulsion powoduje uelastycznienie zapraw i redukuje wchłanianie wody przez mineralne systemy. Dzięki dodatkowi KÖSTER SB Haftemulsion, związane tynki i zaprawy są znacznie bardziej odporne na działanie mrozu, soli i innych agresywnych substancji. KÖSTER SB Haftemulsion poprawia urabialność świeżych zapraw.

Sposób wykonania

1. Jako dodatek do zapraw, tynków, szlamów uszczelniających i betonów: Dodać emulsję KÖSTER SB Haftemulsion do wody zarobowej w ilości 10÷20%.

2. Jako cementowy mostek sczepny: Emulsję KÖSTER SB Haftemulsion wymieszać z wodą w proporcji 1:2; a następnie tak przygotowany płyn zarobowy należy wymieszać z mieszanką piaskowo-cementową (1:2), rozmieszać do konsystencji szlamui nanieść twardą szczotką. Tynki i jastrychy nakładać „świeże na świeże”. Mostek sczepny dla materiałów uszczelniających musi schnąć przez co najmniej 24 godz. 

Zużycie  Na kg szlamu ok. 0,025÷0,050 kg Na kg zaprawy ok. 0,015÷0,030 kg Jako mostek sczepny ok. 0,2 kg/m2

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w podzakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium