Mata drenażowa RENOPLAST T50 (25m2)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 5 dni
Cena brutto: 975,70 zł 975.70
Cena netto: 793,25 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

T50 to zespolona z siatką z włókna szklanego odpowiednio formowana folia PVC o grubości 0,4 mm. 

Produkt ten spełnia trzy funkcje:

  1. formuje warstwę drenażową dla odprowadzenia skroplin (wilgoci).
  2. kompensuje naprężenia termiczne posadzki,
  3. wentyluje warstwy podposadzkowe.

Jednocześnie mata stanowi podkład dla ułożenia bezpośrednio na niej płytek ceramicznych. Zastosowanie maty T550 z profilem K50 pozwala uniknąć powszechnie spotykanych problemów z użytkowaniem tarasów.

  • Niwelacja naprężeń w posadzce tarasu.
  • Odprowadzenie wilgoci i wentylacja warstw podposadzkowych
  • Redukcja grubości i zmniejszenie ciężaru warstw posadzkowych.

Zastosowanie:
Mata T50 przeznaczona do zastosowania z systemowym profilem K50 na tarasach nad pomieszczeniami ogrzewanymi oraz na ocieplonych balkonach. Mata pełni rolę warstwy drenażowo-wzmacniającej pod okładziny ceramiczne tarasów. Umożliwia wentylację, wyrównanie ciśnienia pary wodnej, odprowadzenie wilgoci spod posadzki i redukcję grubości warstw posadzki tarasu. Zapobiega wystąpieniu uszkodzeń termicznych.

Rodzaj podłoża: 
Warstwy izolacji przeciwwodnych (zaprawy uszczelniające, polimerowo-bitumiczne grubowarstwowe masy uszczelniające KMB, folie EPDM, folie PCV, papy termozgrzewalne) na podkładach cementowych lub innych podkładach posiadających pełną sztywność.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być nośne, równe, wolne od zanieczyszczeń i spękań. Podkłady cementowe powinny być związane i wysezonowane. Podłoże powinno posiadać odpowiednie spadki dla odprowadzenia wody a jego krawędź odpowiednią nośność dla zamontowania systemowych profili krawędziowych.

Montaż:
Przed ułożeniem matę należy dokładnie wymierzyć i przyciąć nożem lub nożyczkami zgodnie z wymiarami posadzki. Matę należy układać na styk, podłużnymi wytłoczeniami w kierunku spływu wody i stroną z naklejoną siatką do góry. Wystającą luźno poza krawędź siatkę o szerokości 9 cm, zakładać na sąsiedni pas maty. Połączenia maty z profilami krawędziowymi K50 lub wpustami wykonać tak, aby otwory odwadniające w profilach lub kołnierzu wpustu tarasowego pozostały niezasłonięte. Na ułożone pasy maty nanieść kielnią rozprowadzić pacą zaprawę klejową do poziomu siatki (klasy: C2-S1), zapewniając w miejscach otworów w macie punktowy kontakt z podłożem i właściwe przyleganie maty do podłoża. Powyższą czynność należy wykonać zaraz po ułożeniu maty T50.  Po związaniu się zaprawy klejowej powierzchnię maty z klejem można obciążyć. Okładziny na tak przygotowanych podłożach należy przyklejać za pomocą klejów klasy C2 S1 lub C2 S2 wg PNEN 12004:2008 Kleje do płytek.

Baza: folia poliestrowa PVC laminowana siatką z włókna szklanego
Waga: 630 g/m2
Grubość całkowita: 6,5 mm
Dostępne kolory: Żółty

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium