Mata drenażowa RENOPLAST T60 (25m2)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 5 dni
Cena brutto: 975,70 zł 975.70
Cena netto: 793,25 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Mata T60 przeznaczona do zastosowania z systemowym profilem K60 na tarasach z posadzkami kamiennymi, betonowymi i ceramicznymi grubowarstwowymi na podkładzie z kruszywa łamanego.

Umożliwia wentylację, wyrównanie ciśnienia pary wodnej, odprowadzenie wilgoci i wody spod posadzki. Zapobiega wystąpieniu uszkodzeń termicznych.

 

Rodzaj podłoża: 
Warstwy izolacji przeciwwodnych (zaprawy uszczelniające, polimerowo-bitumiczne grubowarstwowe masy uszczelniające KMB, folie EPDM, folie PCV, papy termozgrzewalne) na podkładach cementowych lub innych podkładach posiadających pełną sztywność.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być nośne, równe, wolne od zanieczyszczeń i spękań. Podkłady cementowe powinny być związane i wysezonowane. Podłoże powinno posiadać odpowiednie spadki dla odprowadzenia wody a jego krawędź odpowiednią nośność dla zamontowania systemowych profili krawędziowych.

Montaż:
Przed ułożeniem matę należy dokładnie wymierzyć i przyciąć nożem lub nożyczkami do wymiarów posadzki. Matę należy układać na styk, podłużnymi wytłoczeniami w kierunku odpływu wody i stroną z naklejoną siatką do góry. Wystającą luźno poza krawędź siatkę o szerokości 10 cm, zakładać na sąsiedni pas maty. Na ułożone pasy maty nanieść kielnią i rozprowadzić pacą zaprawę klejową do poziomu siatki (elastyczną, mrozoodporną, szybkowiążącą), zapewniając w miejscach otworów w macie punktowy kontakt z podłożem i właściwe przyleganie maty do podłoża. W przypadku nawierzchni z podkładem z mieszanek kruszywowych lub filtracyjnych, kruszywo rozprowadzamy w pierwszym etapie do poziomu siatki, dbając o szczelne wypełnienie maty, a następnie do wymaganego poziomu układania nawierzchni. Powyższą czynność należy wykonać zaraz po ułożeniu maty T60. Powierzchnię maty z klejem można obciążać po związaniu się zaprawy klejowej. Okładziny na tak przygotowanych podłożach należy przyklejać za pomocą klejów klasy C2 S1 lub C2 S2 wg PN-EN 12004:2008 Kleje do płytek.

Baza: folia PVC 
Waga: 630 g/m2
Grubość całkowita: 6,5 mm

Dostępne kolory: Niebieski

 

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium