Narożnik balkonowy zewnętrzny dla balkonów z posadzką żywiczną drenażową RENOPLAST NZ 20/90 1szt.

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 7 dni
Cena brutto: 115,80 zł 115.80
Cena netto: 94,15 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Profil K20 profil okapowy przeznaczony do wykończenia krawędzi balkonów z posadzkami żywicznymi drenażowymi o grubości 7-9 mm wykonanymi na warstwie izolacji z zaprawy uszczelniającej.

Stosowany w systemach z izolacją z zaprawy uszczelniającej lub żywicy epoksydowej, pozwala wyeliminować warstwę podkładu cementowego, a w połączeniu z żywiczną posadzką drenażową wykonaną jako mieszanka żywicy poliuretanowej i barwnego kruszywa naturalnego umożliwia odprowadzenie wilgoci ze struktury balkonu. Wykonany z aluminium pokrytego powłoką poliestrową. Usytuowane w „nosku” otwory, odprowadzają wodę z posadzki. W skład zestawu wchodzi profil prosty K20, łącznik L20 i elementy kątowe: wewnętrzne 90° - Nw20/90, zewnętrzne 90° - Nz 20/90, wewnętrzne 135°-Nw 20/135, zewnętrzne 135°- Nz 20/135.

 • Szczelność w strefach okapowych
 • Skuteczne odprowadzenie wody z posadzki
 • Odporność na korozję i czynniki atmosferyczne
 • Prosty i szybki montaż
 • Estetyczny wygląd

 
Rodzaj podłoża:
Podkłady cementowe, inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Podkłady cementowe powinny być związane i dostosowane do sezonu. Wzdłuż krawędzi tarasu, na szerokość montowanego profilu (80 mm), podłoże powinno posiadać uskok (obniżenie ok. 3 mm) tak, aby po montażu profilu jego powierzchnia licowała się z płaszczyzną podkładu.

Montaż:
Przed ułożeniem profili należy dokładnie wymierzyć i przyciąć profil K20 do wymiarów obrabianej krawędzi. Należy zwrócić uwagę, aby końcówki profili na styku ze ścianami budynku nie były zamocowane w sposób sztywny (konieczna dylatacja, min. 5 mm). W zależności od zastosowanego produktu do wykonania warstwy hydroizolacji, podłoże pokryć zaprawą klejową, zaprawą uszczelniającą lub żywicą, a następnie ułożyć na nim profil, mocując go mechanicznie. Miejsca połączeń profili należy od strony posadzki uszczelnić masą trwale plastyczną. Połączenia profili prostych i narożników wykonać za pomocą łączników L20. Zamontowany profil K20 szpachlujemy zaprawą uszczelniającą, a następnie wklejamy taśmę wzmacniającą (pozostawiając niezaklejone otwory odwadniające), po czasie podanym w karcie technicznej producenta zaprawy uszczelniającej nakładamy drugą warstwę. W przypadku użycia innego rodzaju hydroizolacji, połączenie profilu wykonujemy zgodnie ze specyfiką danego rodzaju hydroizolacji. Ułożenie profilu względem krawędzi balkonu pokazano na rysunku z przykładowym zastosowaniem.

Baza: aluminium pokryte powłoką poliestrową

Ciężar: 690 g/m (profil k20)

Grubość powłoki poliestrowej: ok. 70 μm

Kolory:  RAL 7037 (szary) 
             RAL 8019 (brąz)
             RAL 7024 (grafitowy)

Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów niż wymienionych powyżej za dodatkową opłatą. 

UWAGA! Niedopuszczalne jest używanie do cięcia profili narzędzi powodujących efekt termiczny (nagły wzrost temperatury) np. szlifierki kątowej.

 

Przykład­owe zas­tosowanie pro­filu K20  – Posadzka żywiczna drenażowa (rys. 4)

 1. Posadzka żywiczna+barwne kamie­nie naturalne
 2. Hydroizo­lacja: zaprawa uszczelniająca
 3. Taśma wzmac­ni­a­jąca
 4. Pro­fil okapowy K20
 5. Warstwa spad­kowa
 6. Kon­strukcja płyty balkonu

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium