Narożnik wewnętrzny dla tarasów z warstwą drenażową RENOPLAST NW 50/90 1szt.

Dostępność: wycofany z oferty
Cena brutto: 130,12 zł 130.12
Cena netto: 105,79 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

K50 to wielofunkcyjny profil okapowy przeznaczony do wykończenia krawędzi ocieplonych tarasów nad pomieszczeniami ogrzewanymi.

Produkt przeznaczony do pomieszczeń gdzie przewidziano standardową posadzkę z płytek ceramicznych.  Do zastosowań w systemach posadzki z płytek ceramicznych na warstwie drenażowej, którą formuje właściwa dla profilu mata T50. Jego konstrukcja w połączeniu z matą T50 umożliwia: odprowadzenie wilgoci spod posadzki, kompensację naprężeń występujących pomiędzy warstwą posadzki a podłożem oraz wentylację warstw podposadzkowych. Dodatkowo profil jest przystosowany do systemowego montażu rynny. Wykonany z aluminium pokrytego powłoką poliestrową, stosowany w systemach z izolacją z zaprawy uszczelniającej, bitumicznej, PVC, EPDM lub żywicznej. Budowa profilu zapewnia właściwe odwodnienie posadzki tarasu, a dzięki warstwie drenażowej uformowanej przez zastosowanie maty T50, odprowadzenie wilgoci/wody spod posadzki. W skład zestawu wchodzi profil prosty K50, łącznik L50 i elementy kątowe: wewnętrzne 90° - Nw50/90, zewnętrzne 90° - Nz 50/90, wewnętrzne 135°-Nw 50/135, zewnętrzne 135°- Nz 50/135, odbojniki przyścienne, prawe: OP50/P, lewe: OP50/L.

 • Szczelność w strefach okapowych
 • Skuteczne odprowadzenie wody z posadzki
 • Odporność na korozję i czynniki atmosferyczne
 • Prosty i szybki montaż
 • Estetyczny wygląd

 
Rodzaj podłoża:
Podkłady cementowe, inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Podkłady cementowe powinny być związane i wysezonowane. Wzdłuż krawędzi tarasu, na szerokość montowanego profilu (80 mm), podłoże powinno posiadać uskok (obniżenie ok. 3 mm) tak, aby po montażu profilu jego powierzchnia licowała się z płaszczyzną podkładu.

Montaż:
Przed ułożeniem profili należy dokładnie wymierzyć i przyciąć profil K50 do wymiarów obrabianej krawędzi. Należy zwrócić uwagę, aby końcówki profili na styku ze ścianami budynku nie były zamocowane w sposób sztywny (konieczna dylatacja, min. 5 mm). W zależności od zastosowanego produktu do wykonania warstwy hydroizolacji, podłoże pokryć szpachlą zaprawą klejową, zaprawą uszczelniającą lub masą bitumiczną, a następnie ułożyć na nim profil, mocując go mechanicznie. Miejsca połączeń profili należy od strony posadzki uszczelnić masą trwale plastyczną. Połączenia profili prostych i narożników wykonać za pomocą łączników L50. Połączenie hydroizolacji z profilami wykonujemy zgodnie z zaleceniami producenta hydroizolacji, odnoszącymi się do właściwego rodzaju podłoża. Należy zwrócić uwagę, aby warstwa hydroizolacji nie zasłaniała otworów odwadniających w profilu K50. Montaż maty drenażowej wykonać zgodnie informacjami zawartymi w Karcie Technicznej maty T50. Ułożenie profilu względem krawędzi balkonu pokazano na rysunku z przykładowym zastosowaniem.

Baza: aluminium pokryte powłoką poliestrową

Ciężar: 1180 g/m (profil k50)

Grubość powłoki poliestrowej: ok. 70 μm

Kolory: RAL 7037 (szary) 
             RAL 8019 (brąz)
             RAL 7024 (grafitowy)

Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów niż wymienionych powyżej za dodatkową opłatą. 

UWAGA! Niedopuszczalne jest używanie do cięcia profili narzędzi powodujących efekt termiczny (nagły wzrost temperatury),np. szlifierki kątowej.

Cena dotyczy 1szt. (dł. 2mb)

Przykład­owe zas­tosowanie pro­filu K50 – taras z warstwą drenażową (rys. 4)

 1. Płytki posadzkowe
 2. Zaprawa kle­jowa (klasy min. C2-S1)
 3. Mata drenażowa T50
 4. Hydroizo­lacja
 5. Taśma wzmac­ni­a­jąca
 6. Pro­fil okapowy K50
 7. Otwory odwad­ni­a­jące w profilu
 8. Pod­kład cemen­towy ( opcjon­al­nie w miejsce pod­kładu cemen­towego: cienkopowłokowa warstwa usz­ty­w­ni­a­jąca powierzch­nię termoizolacji)
 9. Ter­moizo­lacja
 10. Paroizo­lacja
 11. Warstwa spad­kowa
 12. Kon­strukcja płyty stropowej

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium