Narożnik zewnętrzny dla balkonów z posadzką ceramiczną RENOPLAST NZ 100/135 1szt.

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 7 dni
Cena brutto: 70,03 zł 70.03
Cena netto: 56,93 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Narożnik NZ 30/135 to podstawowy i najczęściej stosowany profil okapowy do wykończenia krawędzi balkonów z posadzkami ceramicznymi.

Produkt ten wykonany z aluminium pokrytego powłoką poliestrową jest stosowany w systemach z izolacją z zaprawy uszczelniającej bez podkładu cementowego. Budowa profilu umożliwia jego szczelne połączenie z izolacją i posadzką ceramiczną co pozwala uniknąć powszechnie spotykanego  zjawiska odpadania płytek posadzkowych wzdłuż krawędzi balkonu. Usytuowane wzdłuż „noska” otwory, odprowadzają wilgoć spod posadzki. W skład zestawu wchodzi profil tarasowy prosty K30, łącznik L30 i elementy kątowe: wewnętrzne 90° - Nw30/90, zewnętrzne 90° - Nz 30/90, wewnętrzne 135°-Nw 30/135, zewnętrzne 135°- Nz 30/135, odbojniki przyścienne prawe: OP30/P, lewe: OP30/L.

 • Szczelność w strefach okapowych
 • Skuteczne odprowadzenie wody z posadzki
 • Odporność na korozję i czynniki atmosferyczne
 • Prosty i szybki montaż
 • Estetyczny wygląd


Rodzaj podłoża:
Podkłady cementowe, inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Podkłady cementowe powinny być związane i wysezonowane. Wzdłuż krawędzi tarasu, na szerokość montowanego profilu (80 mm), podłoże powinno posiadać uskok (obniżenie ok. 3 mm) tak, aby po montażu profilu jego powierzchnia licowała się z płaszczyzną podkładu.

Montaż:
Przed ułożeniem profili należy dokładnie wymierzyć i przyciąć profil K30 do wymiarów obrabianej krawędzi. Należy zwrócić uwagę, aby końcówki profili na styku ze ścianami budynku nie były zamocowane w sposób sztywny (konieczna dylatacja, min. 5 mm). W zależności od zastosowanego produktu do wykonania warstwy hydroizolacji, podłoże przeszpachlować zaprawą klejową lub zaprawą uszczelniającą, a następnie ułożyć na nim profil, mocując go mechanicznie. Miejsca połączeń profili należy od strony posadzki uszczelnić masą trwale plastyczną. Połączenia profili prostych i narożników wykonać za pomocą łączników L30. Zamontowany profil K30 szpachlujemy zaprawą uszczelniającą, a następnie wklejamy taśmę wzmacniającą (pozostawiając niezaklejone otwory odwadniające), po czasie podanym w karcie technicznej producenta zaprawy uszczelniającej nakładamy drugą warstwę. W przypadku użycia innego rodzaju hydroizolacji, połączenie profilu wykonujemy zgodnie ze specyfiką danego rodzaju hydroizolacji. Od góry nad otworami odwadniającymi ułożyć sznur dylatacyjny. Do wypełnienia przestrzeni pomiędzy profilem a płytkami należy używać właściwych uszczelnień elastycznych stosując się do zaleceń producenta. Ułożenie profilu względem krawędzi balkonu pokazano na rysunku z przykładowym zastosowaniem.

Baza: aluminium pokryte powłoką poliestrową

Ciężar: 610 g/m (profil k30)

Grubość powłoki poliestrowej: ok. 70 μm

Kolory: RAL 7037 (szary) 
             RAL 8019 (brąz)
             RAL 7024 (grafitowy)

Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów niż wymienionych powyżej za dodatkową opłatą. 

UWAGA! Niedopuszczalne jest używanie do cięcia profili narzędzi powodujących efekt termiczny (nagły wzrost temperatury),np. szlifierki kątowej.
 

Przykład­owe zas­tosowanie pro­filu K30 – Posadzka ceramiczna (do rys. 4)

 1. Płytki posadzkowe
 2. Zaprawa kle­jowa (klasy min. C2-S1)
 3. Hydroizo­lacja: zaprawa uszczelniająca
 4. Taśma wzmac­ni­a­jąca
 5. Pro­fil okapowy K30
 6. Otwory odwad­ni­a­jące w profilu
 7. Warstwa spad­kowa
 8. Kon­strukcja płyty balkonu
 9. Uszczel­nie­nie elastyczne
 10. Sznur dylat­a­cyjny (16mm)

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium