Papa podkładowa paroizolacyjna ICOPAL Foalbit Al S40 gr.4,0mm (7,5m2)

Dostępność: NA ZAPYTANIE - przed zakupem potwierdź cenę, dostępność i czas realizacji
Cena: 180,00 zł 180.00
Cena netto: 146,34 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Icopal
Kod produktu: 18

Opis

Specjalistyczna papa paroizolacyjna FOALBIT AL

Papy zaprojektowane i produkowane w Icopal z przeznaczeniem do technicznych zadań specjalnych - tam gdzie parametry innych pap nie są z użytkowego punktu widzenia wystarczające, stosuje się papy specjalistyczne.

Jedną z takich właśnie pap jest Papa podkładowa paroizolacyjna ICOPAL FOALBIT AL, która doskonale sprawdza się jako paroizolacja pomieszczeń, w których występuje duże nasycenie powietrza parą wodną np. sauny, baseny. Dodatkowo papa FOALBIT Al może być stosowana jako paroizolacja na dachach płaskich i tarasach. 


Papa Foalbit Al S40 jest przeznaczona do wykonywania paroizolacji, dzięki wkładce aluminiowej.

 Właściwości produktu:

  • papa na osnowie z folii aluminiowej o gramaturze 180 g/m2 z obustronną powłoką z asfaltu niemodyfikowanego. Strona wierzchnia pokryta jest posypką drobnoziarnistą, strona spodnia zabezpieczona folią z tworzywa sztucznego.
  • papa przeznaczona jest do wykonywania paroizolacji.
  • papę należy kleić do podłoża metodą zgrzewania w temperaturze nie niższej niż 0 ºC, nie należy układać papy w przypadku mokrej powierzchni dachu, jej oblodzenia, podczas opadów atmosferycznych oraz przy silnym wietrze
  • wykonanie paroizolacji z zastosowaniem papy Foalbit AL S40 powinno odbywać się według projektu technicznego opracowanego zgodnie z obowiązującymi przepisami budowlanymi, z uwzględnieniem szczegółowych wytycznych zawartych w instrukcjach producenta.
  • rolki papy należy przechowywać w pomieszczeniach krytych, chronione przed zawilgoceniem i przed działaniem promieni słonecznych lub źródeł ciepła. Rolki należy układać na równym podłożu w pozycji stojącej w jednej warstwie.

Po co paroizolacja na dachu?

Paroizolacja jest to ciągła na całej powierzchni stropodachu warstwa materiału o dużej odporności na przenikanie pary wodnej (tzn. o dużym oporze dyfuzyjnym). Prawidłowo wykonana paroizolacja stanowi ekran, który chroni przegrodę lub jej wybrane obszary przed penetracją pary wodnej i skutkiem w postaci kondensacji wilgoci w przegrodzie – które to zjawisko jest elementem niepożądanym i może spowodować obniżenie izolacyjności i trwałości przegrody.
 
W systemach Icopal dopuszczamy stosowanie szerokiej gamy przepon paroszczelnych zarówno bitumicznych jak i wykonanych z folii PE. Najlepsze rezultaty otrzymuje się poprzez stosowanie przegród bitumicznych (najlepiej z wkładką z folii Al. ze względu na opór dyfuzyjny aluminium). Produktem dedykowanym do wykonywania bardzo odpowiedzialnych paroizolacji jest papa z wkładką aluminiową - Foalbit Al40.

Więcej informacji na stronie http://www.papyspecjalne.icopal.pl/?page=13

Przy zamówieniach pełnopaletowych/hurtowych istnieje możliwość negocjacji ceny. 

Kliknij i pobierz:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium