Producenci

przelewy

Pęczniejąca taśma bentonitowa do uszczelniania szczelin roboczych 25x20mm (5mb)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie:: 3 dni
Cena: 70,00 zł 70.00
Cena netto: 56,91 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.52173 (Ilość ocen: 0)
Producent: -
Kod produktu: 6864

Opis

Właściwości

  • Duża zdolność pęcznienia
  • Działanie samoinicjujące - wnika we wszystkie szczeliny i puste przestrzenie
  • Materiał nie starzeje się - pęcznieje nawet po dziesięcioleciach
  • Szybki i łatwy montaż

Zastosowanie

Taśma bentonitowa to specjalnie opracowana taśma uszczelniająca, stosowana w betonowych elementach konstrukcyjnych do uszczelniania szczelin roboczych, przepustów rurowych i innych budowlanych przerw technologicznych, które stale lub okresowo poddawane są działaniu wody gruntowej, ciśnieniowej lub powierzchniowej. Taśmę wykonano z bentonitu sodowego, naturalnego iłu; środki wiążące to specjalne wypełniacze i dodatki. Przerwy technologiczne zabezpieczone taśmą wytrzymują ciśnienie wody do 0,12 MPa (12 m słupa wody). Produkt zastępuje tradycyjne systemy uszczelnień np. taśmy z PCV, blachy.

Sposób działania

Kontakt z wodą powoduje, że taśma aktywuje się i powiększa swoją objętość. Pęczniejąca taśma wywiera nacisk na spoinę i uszczelnia ją. Ponadto pęczniejący bentonit wnika głęboko w niewielkie szczeliny i rysy skurczowe. Proces pęcznienia i kurczenia jest odwracalny, co umożliwia stosowanie taśmy tam, gdzie kontakt z wodą następuje okresowo.

Taśma składa się w znacznej części z naturalnego bentonitu sodowego. Pęcznienie taśmy zależy zatem od jakości i właściwości wody.

Montaż

Taśmę bentonitową układa się w środku szczeliny roboczej wewnątrz zbrojenia. Bardzo nierówne podłoża należy wygładzić np. masą wyrównującą. Podczas układania zachować otulinę między brzegami min. 8 cm z każdej strony. Nie układać na zakładkę - przycinać końce na styku. Następnie umieścić na taśmie kratkę montażową i przymocować za pomocą stalowych kołków lub gwoździ co ok. 25 cm. Możliwe jest także mocowanie klejem.

Pliki do pobrania:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium