Producenci

przelewy

Perfecta PK AL flex Aluminiowy profil okapowy do obróbki krawędzi balkonów i tarasów półokrągłych z posadzką z płytek ceramicznych lub z posadzką żywiczną cienkowarstwową (dł. 2m)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie:: 14 dni
Cena: 147,50 zł 147.50
Cena netto: 119,92 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.17857 (Ilość ocen: 7)
Producent: Perfecta
Kod produktu: PKALflex

Opis

Kształt i przeznaczenie
Profil okapowy PERFECTA PK flex przeznaczony jest do wykańczania brzegów półokrągłych balkonów i tarasów. Profil pozwala na estetyczne zakończenie krawędzi chroniąc je przed zawilgoceniem i rozmrożeniem. Zabezpiecza brzegi balkonu przed wnikaniem wody umożliwiając jej skuteczne odprowadzenie na zewnątrz. Specjalnie wykonana perforacja umożliwia montaż profilu po łuku i służy do osadzenia w warstwie hydroizolacji. Na zamontowanych profilach można ułożyć hydroizolację i kolejne warstwy posadzki np. płytki na zaprawie klejowej lub posadzkę żywiczną.

Materiał
Profile okapowe typu PERFECTA PK flex wykonane są z aluminium malowanego proszkowo w kolorach RAL lub ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Profile aluminiowe przed malowaniem zabezpieczane są antykorozyjnie przez chromianowanie co zwiększa trwałość powłoki malarskiej i odporność na wpływy atmosferyczne i UV. Profile posiadają wysokie walory estetyczne. Powierzchnie zewnętrzne należy chronić przed porysowaniem.


Wymiary
Profile produkowane są o długości 200 cm.

Wysokość krawędzi czołowej H:

PK30 flex (alu), PK30 S flex (stal) - H-30 mm

PK55 flex (alu), PK55 S flex (stal) - H-55 mm

PK95 flex (alu), PK95 S flex (stal) - H-95 mm 

System i sposób montażu

W skład systemu wchodzą: profile, łączniki, narożniki, odbojniki przyścienne.

Profile brzegowe Perfecta PK flex mocuje się do podłoża zatapiając perforowaną, montażową część profilu w warstwie hydroizolacji w wykonanym wcześniej uskoku brzegu balkonu o szerokości ok. 10cm i głębokości ok. 0,5-1 cm. W profilach Perfecta PK flex dodatkowa perforacja umożliwia wyprofilowanie i montaż po łuku na krawędziach półokrągłych balkonów i tarasów. Istotną zaletą systemu są łączniki, które umożliwiają skuteczne połączenie profili zapewniając kompensacje naprężeń powstałych wskutek zmian termicznych. W tym celu pomiędzy łączonymi elementami należy pozostawić odstęp ok. 5 mm. Łączniki umożliwiają także połączenia profili Perfecta PK flex z odpowiednimi profilami Perfecta PK pomiędzy półokrągłymi i prostymi krawędziami balkonu / tarasu. Narożniki również łączymy z profilami za pomocą łączników pozostawiając odstęp na kompensacje naprężeń. Należy zadbać, aby w obszarze połączenia profilu z pozostałą powierzchnią balkonu/tarasu zapewnić stały spadek powierzchni min. 1,5-2%. Wszelkie nierówności należy uzupełnić przez nałożenie odpowiedniej warstwy wyrównawczej. Na tak zamontowany profil wraz z reszta powierzchni balkonu/tarasu należy nałożyć warstwę hydroizolacji, aż do krawędzi zewnętrznej profilu, a następnie pozostałe warstwy wykończenia powierzchni stosując się do wskazówek producenta tych wyrobów. Płytki ceramiczne układać tak, aby wystawały ok. 0,5-1 cm poza krawędź profilu. Wszystkie zastosowane materiały musza być odporne na działanie czynników atmosferycznych i nadawać się do stosowania na zewnątrz, a wszystkie prace winny być wykonywane zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną.

Dane techniczne

brązowy (RAL 8019) bez dopłaty
grafitowy (RAL 7016) bez dopłaty
szary (RAL 9006) bez dopłaty
pozostałe kolory z palety RAL za dopłatą 25%-35%

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (7)

10 lutego 2020

Dobra jakość, prosty montaż.Polecam.

11 lutego 2020

Dobry produkt, super pasuje do łuku balkonu.

11 lutego 2020

Dobry produkt, super pasuje do łuku balkonu.

11 lutego 2020

Dobry produkt, super pasuje do łuku balkonu.

12 lutego 2020

jest ok, polecam

12 lutego 2020

porządny materiał, polecam

26 kwietnia 2020

Jest ok, estetyczny,

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium