Producenci

przelewy

Perfecta PK AL flex Aluminiowy profil okapowy do obróbki krawędzi balkonów i tarasów półokrągłych z posadzką z płytek ceramicznych lub z posadzką żywiczną cienkowarstwową (dł. 2m)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie:: 7 dni
Cena: 140,49 zł 140.49
Cena netto: 114,22 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 2.66666 (Ilość ocen: 0)
Producent: Perfecta
Kod produktu: PKALflex

Opis

Kształt i przeznaczenie
Profil okapowy PERFECTA PK flex przeznaczony jest do wykańczania brzegów półokrągłych balkonów i tarasów. Profil pozwala na estetyczne zakończenie krawędzi chroniąc je przed zawilgoceniem i rozmrożeniem. Zabezpiecza brzegi balkonu przed wnikaniem wody umożliwiając jej skuteczne odprowadzenie na zewnątrz. Specjalnie wykonana perforacja umożliwia montaż profilu po łuku i służy do osadzenia w warstwie hydroizolacji. Na zamontowanych profilach można ułożyć hydroizolację i kolejne warstwy posadzki np. płytki na zaprawie klejowej lub posadzkę żywiczną.

Materiał
Profile okapowe typu PERFECTA PK flex wykonane są z aluminium malowanego proszkowo w kolorach RAL lub ze stali nierdzewnej kwasoodpornej. Profile aluminiowe przed malowaniem zabezpieczane są antykorozyjnie przez chromianowanie co zwiększa trwałość powłoki malarskiej i odporność na wpływy atmosferyczne i UV. Profile posiadają wysokie walory estetyczne. Powierzchnie zewnętrzne należy chronić przed porysowaniem.


Wymiary
Profile produkowane są o długości 200 cm.

Wysokość krawędzi czołowej H:

PK30 flex (alu), PK30 S flex (stal) - H-30 mm

PK55 flex (alu), PK55 S flex (stal) - H-55 mm

PK95 flex (alu), PK95 S flex (stal) - H-95 mm 

System i sposób montażu

W skład systemu wchodzą: profile, łączniki, narożniki, odbojniki przyścienne.

Profile brzegowe Perfecta PK flex mocuje się do podłoża zatapiając perforowaną, montażową część profilu w warstwie hydroizolacji w wykonanym wcześniej uskoku brzegu balkonu o szerokości ok. 10cm i głębokości ok. 0,5-1 cm. W profilach Perfecta PK flex dodatkowa perforacja umożliwia wyprofilowanie i montaż po łuku na krawędziach półokrągłych balkonów i tarasów. Istotną zaletą systemu są łączniki, które umożliwiają skuteczne połączenie profili zapewniając kompensacje naprężeń powstałych wskutek zmian termicznych. W tym celu pomiędzy łączonymi elementami należy pozostawić odstęp ok. 5 mm. Łączniki umożliwiają także połączenia profili Perfecta PK flex z odpowiednimi profilami Perfecta PK pomiędzy półokrągłymi i prostymi krawędziami balkonu / tarasu. Narożniki również łączymy z profilami za pomocą łączników pozostawiając odstęp na kompensacje naprężeń. Należy zadbać, aby w obszarze połączenia profilu z pozostałą powierzchnią balkonu/tarasu zapewnić stały spadek powierzchni min. 1,5-2%. Wszelkie nierówności należy uzupełnić przez nałożenie odpowiedniej warstwy wyrównawczej. Na tak zamontowany profil wraz z reszta powierzchni balkonu/tarasu należy nałożyć warstwę hydroizolacji, aż do krawędzi zewnętrznej profilu, a następnie pozostałe warstwy wykończenia powierzchni stosując się do wskazówek producenta tych wyrobów. Płytki ceramiczne układać tak, aby wystawały ok. 0,5-1 cm poza krawędź profilu. Wszystkie zastosowane materiały musza być odporne na działanie czynników atmosferycznych i nadawać się do stosowania na zewnątrz, a wszystkie prace winny być wykonywane zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną.

Dane techniczne

brązowy (RAL 8019) bez dopłaty
grafitowy (RAL 7016) bez dopłaty
szary (RAL 9006) bez dopłaty
pozostałe kolory z palety RAL za dopłatą 25%-35%

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium