Profil okapowy dla balkonów i tarasów z posadzkami z płytek ceramicznych RENOPLAST K301 (1szt.- 2mb)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 7 dni
Cena brutto: 191,87 zł 191.87
Cena netto: 155,99 zł
ilość profil
dodaj do przechowalni

Opis

K301 to profil okapowy do wykończenia krawędzi balkonów i tarasów z posadzkami z płytek ceramicznych.

Wykonany z aluminium pokrytego powłoką poliestrową, stosowany w systemach izolacji wykonanej z właściwej zaprawy uszczelniającej, zespolonej z posadzką ceramiczną. W skład systemu wchodzi profil prosty K301, łącznik L301 i elementy kątowe: wewnętrzne 90° - Nw301/90, zewnętrzne 90° - Nz 301/90, wewnętrzne 135°-Nw 301/135, zewnętrzne 135°- Nz 301/135.

Właściwości:

 • profil tarasowy zapewniający szczelność w strefach okapowych
 • skuteczne odprowadzenie wody z posadzki
 • odporność na korozję
 • estetyczny wygląd

 

Rodzaj podłoża:
Podkłady cementowe, inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność.

Przygotowanie podłoża:
Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Podkłady cementowe powinny być związane i wysezonowane z właściwie wykonanymi dylatacjami. Wzdłuż krawędzi balkonu, na szerokość montowanego profilu (80 mm), podłoże powinno posiadać uskok (obniżenie ok. 3 mm) tak, aby po montażu profilu jego powierzchnia licowała się z płaszczyzną podkładu. Obniżenie można wykonać za pomocą listwy ABS (znajduje się w każdym opakowaniu) odpowiednio:

1. W przypadku nowo wykonywanego podkładu cementowego poprzez wtopienie listwy ABS w świeżą zaprawę.
2. W przypadku związanego podkładu cementowego poprzez ułożenie na nim listwy ABS i wyrównanie podkładu do jej górnej powierzchni zaprawą wyrównawczą.

Montaż:
Montaż rozpoczynamy od narożników. Po ich wstępnym ustawieniu zaznaczamy miejsca mocowania mechanicznego, wiercimy otwory, osadzamy koszulki kołków rozporowych i wstępnie mocujemy narożniki celem wymierzenia dalszych odcinków profili prostych. Wymierzając odcinki profili należy pamiętać o pozostawieniu przerw dylatacyjnych o szerokości około 1-2 mm między profilami i elementami stałymi budynku. Na powierzchni wykonanego wcześniej uskoku w podkładzie wzdłuż krawędzi balkonu układamy cienką warstwę z zaprawy uszczelniającej, na której osadzamy narożniki i profile proste. Należy dbać o właściwe i równe ustawienie. Po wstępnym związaniu zaprawy uszczelniającej dokręcamy wkręty osadzonych kołków rozporowych. Na wysokości przerw dylatacyjnych profili od spodu mocujemy poziomy łącznik dylatacyjny, a powstałą od góry szczelinę dylatacyjną wypełniamy elastyczną masą uszczelniającą (do stosowania na zewnątrz np. poliuretanową). Połączenia profili prostych i narożników wykonujemy za pomocą łączników L301. Styk krawędzi profilu z podkładem cementowym wzmacniamy wklejoną na zaprawie uszczelniającej taśmą wzmacniającą o szerokości min. 10 cm. W dalszej kolejności wykonujemy hydroizolację z właściwej do tych zastosowań zaprawy uszczelniającej zgodnie z informacjami zawartymi w karcie technicznej producenta. Na wykonanej warstwie hydroizolacji układamy płytki ceramiczne na odpowiedniej zaprawie klejowej (min.C2-S1)

Uwagi do wykonania posadzki:
Ułożona posadzka powinna posiadać dylatacje o polach nie większych niż 2 x 2 mb. Minimalna szerokość spoin powinna wynosić 5 mm, a materiał wypełniający spoiny właściwy do zastosowań na tarasach i balkonach. Płytki należy dobrać w wymiarach nie większych niż 30 x 30 cm oraz o nasiąkliwości mniejszej od 3%. Posadzka powinna mieć spadek od 1,5 do 2% ukształtowany bezpośrednio na płycie konstrukcyjnej.
Sposób zabudowy profilu pokazano na rysunku obrazującym jego przykładowe zastosowanie.

Przykład­owe zas­tosowanie pro­filu K301 – Posadzka ceramiczna

  

 1. Płytki posadzkowe
 2. Zaprawa kle­jowa (klasy min. C2-S1)
 3. Hydroizo­lacja: zaprawa uszczelniająca
 4. Taśma wzmac­ni­a­jąca
 5. Profil okapowy K301
 6. Warstwa spad­kowa
 7. Kon­strukcja płyty balkonu


Ciężar: 750 g/m (profil K301)

Grubość powłoki poliestrowej: ok. 70 μm

Kolory: RAL 7037 (szary) 
           RAL 8019 (brąz)
           RAL 7024 (grafitowy)

Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów niż wymienionych powyżej za dodatkową opłatą. 

UWAGA! Niedopuszczalne jest używanie do cięcia profili narzędzi powodujących efekt termiczny (nagły wzrost temperatury),np. szlifierki kątowej .

Cena dotyczy 1szt. (dł. 2mb)

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium