Producenci

przelewy

SCHOMBURG AQUAFIN 1K cienkowarstwowa zaprawa uszczelniająca

Dostępność: wycofany z oferty
Cena: 229,27 zł 229.27
Cena netto: 186,40 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.53 (Ilość ocen: 0)
Producent: SCHOMBURG
Kod produktu: 2543

Opis

Sztywna, cienkowarstwowa zaprawa uszczelniająca SCHOMBURG AQUAFIN 1K

Właściwości produktu:

  • Stosowana jako uszczelnienie przeciwwilgociowe i przeciwwodne.
  • Idealna do uszczelniania budowli inżynieryjnych, wysokościowych i podziemnych oraz konstrukcji betonowych i murowych.
  • Do stosowania wewnątrz i na zewnątrz, na nowych i starych podłożach.
  • Skuteczna także przy ciśnieniu negatywnym.
  • Dopuszczona przez PZH do kontaktu z wodą pitną.

Zakres stosowania:

  • Uszczelnienia nowych i istniejących budowli w obszarze gruntu przed oddziaływaniem wilgoci gruntowej, wody opadowej niezalegającej, wody opadowej zalegającej/wody naporowej (w przypadku odpowiedniej konstrukcji), jak również przed działaniem wody naporowej od wewnątrz.
  • Dodatkowe uszczelnienie wewnętrzne przed zewnętrznym oddziaływaniem wilgoci oraz uszczelnienie poziome w obszarach ścian i cokołów, a także pod tymi obszarami.
  • Przeznaczony do uszczelniania wystawionych na oddziaływanie czynników atmosferycznych lub zazielenionych nieocieplanych dachów betonowych garaży podziemnych, garaży prefabrykowanych, zbiorników na ścieki i kanałów, zapór i śluz.
  • Do stosowania w obszarach ścian i posadzek oraz w przypadku podłoży nienarażonych na późniejsze powstawanie rys. Podczas stosowania w zbiornikach zasadniczo wymagane jest przeprowadzenie analizy wody

Zużycie:

• Wilgoć gruntowa/woda opadowa niezalegająca: 3,5 kg/m²/ok. 2,0 mm

• Woda opadowa zalegająca/woda naporowa: 4,5 kg/m²/ok. 2,5 mm Obciążalność *) (odporność na): - ruch pieszy po ok. 1 dniu - woda naporowa po ok. 7 dniach

Uwagi dotyczące montażu:

Podłoże musi być nośne, w znacznym stopniu równe, lekko porowate i o otwartej strukturze. Musi być pozbawione gniazd żwirowych, nadlewek, spękań oraz ostrych krawędzi, kurzu i materiałów zmniejszających przyczepność, np. oleju, farby, warstwy spiekowej oraz luźnych elementów. Podłoże powinno być wilgotne, ale bez zastoin wody. Odpowiednie podłoża to: beton o gęstej strukturze, tynk cementowy, cementowo-wapienny, mury o pełnych spoinach. Podłoża makroporowate np. betonowe płyty szalunkowe i bloczki fundamentowe oraz nierówne mury należy wyrównać zaprawą cementową. Na styku ściany i posadzki oraz w narożach nanieść zaprawę AQUAFIN-1K oraz wykonać fasetę metodą „świeże na świeże” o minimalnym promieniu ok. 4 cm przy użyciu zaprawy.

 

 

POLECANY I SPRAWDZONY PRODUKT!

Po więcej informacji skontaktuj się z naszym doradcą.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium