Uszczelniacz Polimerowy ICOPAL MS / 112m do listew dociskowych (290ml)

Dostępność: dostępny
Czas na spakowanie: 48 godzin
Cena brutto: 45,23 zł 45.23
Cena netto: 36,77 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Polimerowy Uszczelniacz Icopal MS / 112m do listew dociskowych (290ml) 

Właściwości produktu:

Jednoskładnikowy uszczelniacz na bazie Polimeru MS do uszczelniania, klejenia oraz wypełniania ubytków i szczelin w pęknięciach pionowych i poziomych elementów dachowych. Trwale elastyczny, odporny na UV Polimerowy Uszczelniacz Icopal MS / 112 M do uszczelnienia styku profilu aluminiowego ze ścianą.

Zakres stosowania:

Icopal MS/112 M Polimerowy Uszczelniacz MS posiada przyczepność do praktycznie wszystkich rodzajów podłoży wykonanych z:
- bitumów
- betonu 
- metali (w tym aluminium)
- powłok organicznych
- tworzyw sztucznych
- drewna
- szkła i innych
Utwardza się pod wpływem wilgoci zawartej w powietrzu oraz temperatury (wyższa temperatura poprawia przyczepność spoiwa do podłoża). Jest odporny na promieniowanie UV. Posiada doskonałą odporność na warunki atmosferyczne, w szczególności w środowisku wilgotnym i gorącym, zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur (od -50ºC do +90ºC).

Szczególnie nadaje się do uszczelnienia połączeń dachu i ścian przy:
- attykach
- ogniomurach
- w Systemie z Aluminiowymi Listwami Dociskowymi Icopal AL
- uszczelnienia/klejenia kołnierzy okien dachowych i świetlików
- kołnierzy kominowych
- wentylacji itp. 
- uszczelnienia/klejenia dachowych elementów obwodowych (gzymsy, parapety, okapy rynny itp.)
- uszczelnienia szczelin i pęknięć na dachu
- uszczelnienia dylatacji o odkształceniu szczelin do szerokości ±25%

Zużycie:

Zawartość jednego kartusza wystarczy do uszczelnienia ok. 7,0mb listwy AL40

Uwagi dotyczące montażu:

Włóż kartusz uszczelniacza do aplikatora, następnie odetnij końcówkę opakowania. Wybierz rozmiar dyszy dopasowany do rozmiaru szczeliny. Oczyść powierzchnię z luźnych elementów, kurzu, piasku, tak aby była czysta. Powierzchnie zanieczyszczone olejem lub smarem należy oczyścić za pomocą rozpuszczalnika. Lekko zwilż uszczelnianą powierzchnię. Przyłóż końcówkę dyszy pod kątem 45°. Wypełnianie szczeliny pionowej należy rozpocząć od góry, powoli przesuwając aplikator w dół. W przypadku szczeliny poziomej należy przesuwać dyszę w stronę ręki, w której trzymasz uchwyt aplikatora. Wypełniaj szczelinę płynnie, tak aby nie powstawały pęcherzyki powietrza, bąbelki lub przerwy. Po nałożeniu uszczelniacza należy go wyrównać za pomocą szpachelki o odpowiedniej szerokości i kształcie. Do czyszczenia narzędzi można użyć rozpuszczalnika (np. acetonu lub spirytusu). Nadmiar utwardzonego szczeliwa można usunąć mechanicznie. Optymalna temperatura stosowania od +5ºC do +35ºC. W przypadku stosowania w obniżonych temperaturach należy powierzchnię oczyścić z lodu i wysuszyć oraz wykonać próbę kontrolną – niskie temperatury wpływają na wydłużenie czasu utwardzenia. Może być stosowany na zawilgocone powierzchnie. Nie stosować w czasie opadów deszczu i śniegu. Uszczelniacz nie zawiera izocyjanianów, silikonów i rozpuszczalników, jest bezzapachowy. Łatwy do pokrycia farbami na bazie wody. 

Kolor:

Kolor szary: RAL 7023

Opakowanie:

Kartusz 290ml 

Kliknij i pobierz:

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium