Ogniochronny lakier impregnacyjny wodorozcieńczalny do drewna ADW UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR (2,5l)
przesyłka
![](https://suez.b-cdn.net/media/c9/ed/b6/1682592472/wsparcie-doradcy-technicznego.png)
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
UNIEPAL DREW AQUA KOLOR przeznaczony jest do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego, płyt OSB, sklejki oraz materiałów drewnopochodnych stosowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz na zewnątrz budynków.
Wyroby pokryte lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności: elementy z drewna i płyt OSB o grubości co najmniej 12 mm - jako niezapalne (B-s1.d0).
Okładzina ścienna z drewna o grubości co najmniej 20 mm i gęstości co najmniej 450 kg/m3 oraz płyty OSB o grubości co najmniej 22 mm, pomalowane lakierem impregnacyjnym UNIEPAL-DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowana jako nierozprzestrzeniająca ognia.
Układ dachowy z pokryciem z gontów lub desek drewnianych o grubości co najmniej 20 mm zabezpieczony lakierem impregnacyjnym UNIEPAL DREW AQUA KOLOR w ilości co najmniej 200 g/m2 został sklasyfikowany w zakresie zachowania na oddziaływanie ognia zewnętrznego- Broof(t1).
Komplet dokumentów dopuszczający lakier do sprzedaży i użycia dostarczany jest wraz z fakturą VAT. Uprzejmie prosimy zleceniodawców dla których wykonane było zabezpieczenie p.poż. o zażądanie dowodu zakupu na zastosowany lakier w ilości potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni elementów.
Wyrób starannie wymieszać przed użyciem. Preparat gotowy do użytku- nie rozcieńczać!
Zaszpachlować wszelkie defekty powierzchni, oczyścić, odtłuścić i odpylić podłoże.
Lakier impregnacyjny UNIEPAL DREW AQUA KOLOR należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20%.
Po wyschnięciu lakier tworzy transparentną powłokę zmieniającą koloru drewna, wg kolorystyki producenta.
Lakier nanosić w temperaturze powyżej 10 ºC. Przed rozpoczęciem właściwych prac zaleca się wykonanie próby w niewielkiej skali celem zoptymalizowania parametrów aplikacji (wydajność, rozlewność, czas schnięcia i in.). Na płaszczyzny pionowe i poziome lakier nanosić dwu lub trzykrotnie w ilości całkowitej co najmniej 200 g/m2. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami jest uzależniony od temperatury i wilgotności otoczenia.
W temperaturze 23ºC ( ± 2 ) i wilgotności względnej 50% ( ± 5 ) drugą warstwę można nakładać po 6 - 8 godzinach, trzecią po całkowitym wyschnięciu poprzednich warstw.
W przypadku gdy istotna jest wysoka estetyka wykończenia drewna zaleca się wykonać pierwsze naniesienie cienką warstwą, a po wyschnięciu przeszlifować materiałem ściernym o gradacji > 240 celem usunięcia włosków. Bezpośrednio po zakończeniu prac należy dokładnie oczyścić narzędzia natryskowe lub pędzel wodą.
- wydajność: max 5 m2/l przy całkowitym wymalowaniu w zależności od chłonności podłoża
- rozpuszczalność: rozpuszcza się w wodzie
- po wyschnięciu tworzy barwną transparentną powłokę, wg kolorystyki producenta
- powierzchnie pokryte innymi lakierami mogą zmienić klasyfikację ogniową
Stan techniczny powłoki należy sprawdzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. W przypadku uszkodzeń należy ubytki uzupełnić. NIE MIESZAĆ Z INNYMI LAKIERAMI
Przechowywać i przewozić w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze: +5 ÷ 30°C. Transport: Nie stanowi zagrożenia w trakcie transportu i nie wymaga specjalnego traktowania.
Całkowitą ogniochronność uzyskuje się po okresie 48 godzin od całkowitego wyschnięcia lakieru.
Okres gwarancji: 6 miesięcy od daty produkcji
![person-product-rafal-kuros](https://suez.b-cdn.net/media/04/00/7b/1686733362/person-product-rafal-kuros.png)
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jak zamontować przepust kablowy i przejście szczelne TOPWET?
Montaż przepustu kablowego i przejścia szczelnego może wydawać się skomplikowany, ale ten poradnik pokazuje, jak zrobić to krok po kroku. Praktyczne wskazówki i dokładne ujęcia pomagają uniknąć błędów i zapewnić trwałą izolację. Świetny materiał dla każdego, kto pracuje z papą termozgrzewalną!
Dach płaski – jak wykonać go dobrze? Wiedza w pigułce
Budowa dachu płaskiego wymaga solidnej wiedzy i precyzji, a ten film świetnie podsumowuje kluczowe zasady. Konkretne wskazówki, omówienie najważniejszych etapów i praktyczne porady pomagają uniknąć typowych błędów. Idealny materiał dla każdego, kto planuje lub wykonuje dach płaski!
Dysperbit – czym jest i dlaczego nie warto go stosować?
Dysperbit to popularny środek stosowany do izolacji fundamentów, jednak jego skuteczność bywa ograniczona. Na blogu SUEZ Izolacje Budowlane omówiliśmy wady tego materiału oraz przedstawiliśmy alternatywne, bardziej efektywne rozwiązania do hydroizolacji fundamentów. Dowiedz się, dlaczego warto rozważyć inne opcje, aby zapewnić trwałą ochronę Twojego budynku