KOESTER PUR Gel Bezrozpuszczalnikowy, aktywowany wodą żel poliuretanowy.

Dostępność: dostępny na zamówienie
Czas na spakowanie: 7 dni
Cena brutto: 527,98 zł 527.98
Cena netto: 429,25 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

KOESTER PUR Gel Bezrozpuszczalnikowy, aktywowany wodą żel poliuretanowy

Żel poliuretanowy do iniekcji powierzchniowych i kurtynowych oraz do uszczelniania szczelin dylatacyjnych KÖSTER PUR Gel jest nie zawierającym rozpuszczalników, reagującym z wodą żelem poliuretanowym. W zależności od ilości dodanej wody tworzy się wysoce elastyczny, nieprzepuszczalny dla wody żel masywny lub pianka. Produkt po rozcieńczeniu z wodą w stosunku nie wyższym niż 1 : 10 jest odporny na wodę pod ciśnieniem. Produkt nie zawiera rozpuszczalników ani wolnych izocyjanianów, po zakończeniu reakcji jest stabilny chemicznie. PUR Gel nie zawiera żadnych substancji zanieczyszczających wodę gruntową, może być stosowany w kontakcie z wodą pitną. PUR Gel nie wywołuje korozji stali.

Dane techniczne:

Rozpuszczalność     rozpuszczalny w wodzie

Lepkość materiału   600÷800 mPa·s

Lepkość robocza      2÷300 mPa·s

Temperatura stosowania > 0°C

Czas reakcji (w zależności od proporcji mieszania z wodą) 1,5÷3 min.

Zastosowanie

KÖSTER PUR Gel stosowany jest do wykonywania uszczelnienia ścian zewnętrznych mających kontakt z gruntem metodą iniekcji kurtynowej (iniekcja w grunt) oraz do iniekcji powierzchniowej mocno porowatych lub zarysowanych elementów budowli. KÖSTER PUR Gel stosowany jest również do uszczelnienia przejść rur, pustek, spoin i dylatacji w elementach murowanych, betonowych oraz warstwach posadzkowych.

Sposób wykonania

Obróbkę, zwłaszcza przy niskich proporcjach mieszania z wodą (do 1 : 10 – krótki czas reakcji) należy prowadzić za pomocą dwukomponentowej maszyny do iniekcji poprzez lance iniekcyjne.

Iniekcja kurtynowa: W uszczelnianej ścianie należy wywiercić siatkę otworów: w pionie i w poziomie, w odstępach nie większych niż 30 cm z przesunięciem co drugiego rzędu otworów o połowę. Średnica otworów zależna jest od rodzaju zastosowanych pakerów. Należy stosować lance iniekcyjne KÖSTER lub pakery wbijane KÖSTER 18 Plus. Średnica otworów musi być dostosowana do wymiarów pakerów iniekcyjnych, które będą stosowane.

Iniekcja powierzchniowa: W uszczelnianej ścianie należy wywiercić otwory w pionie i w poziomie na głębokość 2/3 grubości ściany, w odstępach nie większych niż 30 cm z przesunięciem co drugiego rzędu otworów o połowę. Średnica otworów zależna jest od rodzaju zastosowanych pakerów. Należy stosować lance iniekcyjne KÖSTER lub pakery wbijane KÖSTER 18 Plus. Średnica otworów musi być dostosowana do wymiarów pakerów iniekcyjnych, które będą stosowane.

Zużycie Iniekcja powierzchniowa (stosunek mieszania z wodą 1 : 13)min. 2 kg KÖSTER PUR Gel/m² Iniekcja kurtynowa (stosunek mieszania z wodą 1 : 10)min. 3 kg KÖSTER PUR Gel/m²

Szczeliny dylatacyjne (stosunek mieszania z wodą 1 : 4)w zależności od objętości szczeliny

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w podzakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium