do kasy suma: 0,00 zł

skontaktuj się z doradcą

+48 570 087 865

Producenci

przelewy

Łącznik dla balkonów z posadzką ceramiczną RENOPLAST L100 1szt.

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 11,33 zł 11.33
Cena netto: 9,21 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0 (Ilość ocen: 0)
Producent: Renoplast
Kod produktu: 2794

Opis

K10 profil okapowy do wykończenia krawędzi balkonów z posadzkami żywicznymi cienkowarstwowymi.

Budowa profilu umożliwia jego szczelne połączenie z izolacją i posadzką żywiczną. Wykonany z aluminium pokrytego powłoką poliestrową, stosowany w systemach z izolacją z zaprawy uszczelniającej lub żywicy epoksydowej, z posadzką wykonaną z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej o grubości 2-3 mm. W skład zestawu wchodzi profil prosty K10, łącznik L10 i elementy kątowe: wewnętrzne 90° - Nw10/90, zewnętrzne 90° - Nz 10/90, wewnętrzne 135°-Nw 10/135, zewnętrzne 135°- Nz 10/135.

  • Szczelność w strefach okapowych
  • Skuteczne odprowadzenie wody z posadzki
  • Odporność na korozję i czynniki atmosferyczne
  • Prosty i szybki montaż
  • Estetyczny wygląd.

Rodzaj podłoża: Podkłady cementowe, inne podłoża posiadające odpowiednią sztywność i nośność.
Przygotowanie podłoża: Podłoże musi być nośne, równe i wolne od zanieczyszczeń. Podkłady cementowe powinny być związane i odpowiednie do sezonu. Wzdłuż krawędzi tarasu, na szerokość montowanego profilu (80 mm), podłoże powinno posiadać uskok (obniżenie ok. 3 mm) tak, aby po montażu profilu jego powierzchnia licowała się z płaszczyzną podkładu.

Montaż: Przed ułożeniem profili należy dokładnie wymierzyć i przyciąć profil K10 do wymiarów obrabianej krawędzi. Należy zwrócić uwagę, aby końcówki profili na styku ze ścianami budynku nie były zamocowane w sposób sztywny (konieczna dylatacja, min. 5 mm). W zależności od zastosowanego produktu do wykonania warstwy hydroizolacji, podłoże przeszpachlować zaprawą klejową, zaprawą uszczelniającą lub żywicą, a następnie ułożyć na nim profil, mocując go mechanicznie. Miejsca połączeń profili należy od strony posadzki uszczelnić masą trwale plastyczną. Połączenia profili prostych i narożników wykonać za pomocą łączników L10. Zamontowany profil K10 szpachlujemy zaprawą uszczelniającą, a następnie wklejamy taśmę wzmacniającą. Po u[pływie czasu podanego  w karcie technicznej producenta zaprawy uszczelniającej nakładamy drugą warstwę. W przypadku użycia innego rodzaju hydroizolacji, połączenie profilu wykonujemy zgodnie ze specyfiką danego rodzaju hydroizolacji. Ułożenie profilu względem krawędzi balkonu pokazano na rysunku z przykładowym zastosowaniem.

Baza: aluminium pokryte powłoką poliestrową

Ciężar: 675 g/m (profil k10)

Grubość powłoki poliestrowej: ok. 70 μm

Kolory: RAL 7037 (szary)              RAL 8019 (brąz)              RAL 7024 (grafitowy) 

Istnieje możliwość zamówienia innych kolorów niż wymienionych powyżej za dodatkową opłatą.

UWAGA! Niedopuszczalne jest używanie do cięcia profili narzędzi powodujących efekt termiczny (nagły wzrost temperatury),np. szlifierki kątowej.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl