Lakier ogniochronny do podłóg drewnianych ADW UNIEPAL-DREW AQUA 1-K (2,5l)
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Lakier poliuretanowy wodorozcieńczalny UNIEPAL DREW AQUA 1-K przeznaczony jest do ogniochronnego zabezpieczania i dekoracyjnego wykańczania powierzchni drewnianych wykonanych z gatunków drewna krajowego, płyt OSB, sklejki oraz materiałów drewnopochodnych stosowanych wewnątrz pomieszczeń mieszkalnych i użyteczności publicznej.
Stopień połysku: satyna
Lakier posiada wysoką twardość i odporność na ścieranie co umożliwia zastosowanie na posadzkach podłogowych, parkietach, schodach, meblach w lokalach użyteczności publicznej.
Wyroby pokryte lakierem UNIEPAL-DREW AQUA w ilości co najmniej 200 g/m2, zostały sklasyfikowane w zakresie stopnia palności: elementy z drewna i płyt OSB o grubości co najmniej 12 mm - jako niezapalne (B-s1.d0), posadzka z drewna sosnowego o grubości co najmniej 20 mm- jako trudno zapalne (Cfl-s1).
Komplet dokumentów dopuszczający lakier do sprzedaży i użycia dostarczany jest wraz z fakturą VAT. Uprzejmie prosimy zleceniodawców dla których wykonane było zabezpieczenie p.poż. o zażądanie dowodu zakupu na zastosowany lakier w ilości potrzebnej do pomalowania zadanej powierzchni elementów.
Wyrób starannie wymieszać przed użyciem. Preparat gotowy do użytku- nie rozcieńczać!
Zaszpachlować wszelkie defekty powierzchni, oczyścić, odtłuścić i odpylić podłoże.
Lakier UNIEPAL DREW AQUA 1-K należy nakładać wyłącznie na powierzchnie wykonane z surowego drewna o wilgotności względnej nie przekraczającej 20 %.
Po wyschnięciu lakier tworzy bezbarwną powłokę nie zmieniając koloru drewna.
Lakier nanosić w temperaturze powyżej 10 ºC. Przed rozpoczęciem właściwych prac zaleca się wykonanie próby w niewielkiej skali celem zoptymalizowania parametrów aplikacji (wydajność, rozlewność, czas schnięcia i in.). Na płaszczyzny pionowe i poziome lakier nanosić dwu lub trzykrotnie w ilości całkowitej co najmniej 200 g/m2. Grubość pojedynczej mokrej warstwy nie powinna przekraczać 40 μm. Ostateczna grubość powłoki powinna wynosić min. 100 μm. Odstęp czasu między kolejnymi zabiegami jest uzależniony od temperatury i wilgotności otoczenia. W temperaturze 23ºC ( ± 2 ) i wilgotności względnej 50% ( ± 5 ) drugą warstwę można nakładać po 8 godzinach, trzecią po całkowitym wyschnięciu poprzednich warstw.
W przypadku gdy istotna jest wysoka estetyka wykończenia drewna zaleca się wykonać pierwsze naniesienie cienką warstwą, a po wyschnięciu przeszlifować materiałem ściernym o gradacji > 240 celem usunięcia włosków. Bezpośrednio po zakończeniu prac należy dokładnie oczyścić narzędzia natryskowe lub pędzel wodą.
- rozpuszczalność: rozpuszcza się w wodzie
- po wyschnięciu tworzy bezbarwną powłokę nie zmieniając koloru drewna
- powierzchnie pokryte innymi lakierami mogą zmienić klasyfikację ogniową
Stan techniczny powłoki należy sprawdzić przynajmniej raz na 12 miesięcy. W przypadku uszkodzeń należy uzupełnić ubytki.
NIE MIESZAĆ Z INNYMI LAKIERAMI
Przechowywać i przewozić w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze: +5 ÷ 30°C. Transport: Nie stanowi zagrożenia w trakcie transportu i nie wymaga specjalnego traktowania.
Całkowitą ogniochronność uzyskuje się po okresie 24 godzin od całkowitego wyschnięcia lakieru.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!