Producenci


ICOPAL DRYZONE SUCHY MUR

Dostępność: wycofany z oferty
Cena brutto: 185,00 zł 185.00
Cena netto: 150,41 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

ICOPAL DRYZONE SUCHY MUR 

Preparat w formie kremu do iniekcji murów z cegły, bloczków lub kamienia w celu wytworzenia poziomej bariery hydroizolacyjnej odcinającej wilgoć pochodzącą z podciągania kapilarnego. Skuteczną aplikację zapewni systemowy pistolet DRYZONE z załączoną metalową końcówką znajdujący się w ofercie sklepu.

  Zastosowanie

Krem przeciwwilgociowy na bazie związków krzemianowych, skutecznie rozwiązujący problem wilgoci podciąganej kapilarnie w murach ceglanych, kamiennych i z bloczków betonowych łączonych na zaprawie murarskiej. Formuła preparatu składa się z silanów, siloksanów, emulgatorów i wody. Dzięki dobranym proporcjom składników Dryzone - Suchy Mur Icopal oraz 60% zawartości związków czynnych posiada konsystencję kremu i zapewnia doskonałą penetrację zapraw murarskich.

Aplikacja

Po właściwym zdiagnozowaniu pochodzenia wilgoci należy usunąć tynk wraz z warstwami wykończeniowymi do wysokości przynajmniej 0,5 m powyżej najwyższych śladów wilgoci na ścianie, jednak nie niżej niż 1 m nad podłogą. Następnie nawiercić otwory o średnicy 12 mm w regularnych odstępach w warstwie zaprawy murarskiej, co najmniej 150 mm nad poziomem gruntu znajdującego się na zewnętrz. Głębokość i rozmieszczenie otworów są zależne od konstrukcji ścian, ale ogólnie otwory powinny być umieszczone w odległości nie więcej niż 120 mm od siebie. Prawie wszystkie rodzaje ścian mogą być nawiercane z jednej strony ściany w ramach jednej operacji. Krem Dryzone Suchy Mur Icopal jest pakowany w łatwe w obsłudze tuby foliowe. Po umieszczeniu w aplikatorze należy użyć ostrego noża do przebicia końcówki tuby, następnie zakręcić końcówkę aplikatora, który tym samym jest gotowy do użycia. Dysza aplikatora powinna być do końca wprowadzona do wywierconych otworów w ścianie. Delikatnie ściskając spust aplikatora należy wypełnić każdy otwór zostawiając jeden centymetr wolnej przestrzeni od zewnętrznej powierzchni ściany. Otwory nawiercane z zewnątrz powinny być po wypełnieniu zasklepione. Wysokojakościowa receptura Dryzone Suchy Mur Icopal została specjalnie zaprojektowana tak, aby wykorzystywała wodę z wilgotnej ściany do rozprowadzania preparatu i powolnego utwardzania w celu zmaksymalizowania jego dyfuzji w zaprawie murarskiej. Formuła powoduje zasklepienie porów zaprawy, a po utwardzeniu tworzy zaporę przeciwwilgociową, która wytwarza wokół siebie suchą strefę – barierę dla wilgoci podciąganej kapilarnie.

 

Zalecane zużycie

Przybliżone zużycie w sztukach pokazuje poniższa tabela

 

Grubość ściany

12 cm

25 cm

38 cm

52 cm

0,9

1,7

2,8

3,4

1,7

3,5

5,7

6,8

2,6

5,2

8,5

10,1

3,5

6,9

11,3

13,5

Dostępne opakowania: 600 ml, 5 l

Chcesz dowiedzieć się więcej lub potrzebne Ci są karty techniczne, deklaracje i certyfikaty produktu wejdź w  pod zakładkę „dokumentacja techniczna produktów” w stopce strony. 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium