Jak zrobić szczelny i estetyczny taras ?

Taras, to najważniejsze miejsce w twoim ogrodzie. To właśnie na nim spędzasz dużo czasu w lecie – wypoczywasz, spotykasz się ze znajomymi. To miejsce zabaw dla twoich dzieci. Balkon, to przedłużenie twojego mieszkania. Dlatego ważne jest, aby taras, czy balkon były trwałe, estetyczne i szczelne.

 Taras

Dlaczego izolacja tarasów i balkonów jest tak ważna?

Tarasy i balkony są wystawione na zmienne warunki pogodowe przez cały rok (wysokie temperatury w lecie, mrozy w okresie zimy, deszcze i śnieg). Wszystko to ma wpływ na zużycie materiałów z których są wykonane. Również w czasie doby występują duże wahania temperatur. Źle wykonane tarasy, balkony, czy schody zewnętrzne, ulegają szybkiemu zniszczeniu.

Szczególnie na zmienne warunki temperatury oraz ciągłe działanie wody narażone są elementy wykonane z okładziny ceramicznej, które pod ich wpływem przez cały rok „pracują”. Aby nie doszło do uszkodzenia materiałów okładzinowych oraz konstrukcyjnych należy, jak najbardziej zneutralizować naprężenia występujące między poszczególnymi warstwami np. tarasu oraz zapewnić odprowadzenie wody, aby ta nie dostawała się do konstrukcji tarasu. Bardzo ważny jest też wybór odpowiedniego materiału okładzinowego. Dlatego prawidłowe wykonanie tarasu jest bardzo ważne, aby służył nam przez długie lata, jednocześnie zachowując swoją estetykę (dobry stan okładziny wierzchniej) i będąc wizytówką wypoczynkowej części naszego ogrodu. Prawidłowa konstrukcja oraz dobrze zrobione izolacje, to podstawa trwałości elementów budynku wystawionych na ciągłe działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Co zyskasz współpracując z nami?

  • Estetyczne i praktyczne rozwiązanie
  • Wsparcie w zakresie doradztwa technicznego
  • Komfortowe i bezpieczne miejsce do wypoczynku
  • Trwałość inwestycji
  • Unikniesz nawracających problemów z cieknącym i odpadającymi płytkami
  • Opinię SUEZ jako niezależnego eksperta - dzięki usłudze doradczej zyskujesz wiedzę i plan działań (usługa ta nie obliguje do zakupu materiałów)

Nie wiesz jaką okładzinę wybrać ?

Przeczytaj poniższe artykuły:

Nie wiesz jaką izolacje zastosować na swój balkon?

Zadzwoń do:

Wojciech Reichert

T: 570 087 865

e: wojciech@suez.com.pl


 
 

 

Membrana dachowa Firestone RubberGard™ EPDM Membrana dachowa Firestone RubberGard™ EPDM
Producent: Firestone
Cena brutto: 300,11 zł (netto: 243,99 zł )
zobacz więcej
Profil attykowy Alu Profil  H75 mm (2,5m) Profil attykowy Alu Profil H75 mm (2,5m)
Cena brutto: 232,00 zł (netto: 188,62 zł )
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium