Epoksydowa żywica iniekcyjna do betonu PCI Apogel F (1kg)
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Dwuskładnikowa żywica epoksydowa PCI Apogel® F jest stosowana w budownictwie ogólnym i przemysłowym, także w żelbetowych konstrukcjach inżynierskich, np. kominach, chłodniach kominowych, tamach, falochronach, nabrzeżach portowych, zbiornikach wodnych i ściekowych.
Żywica ta służy do wykonywania zespolenia masywnego (konstrukcyjnego) pękniętych elementów betonowych oraz jastrychów mineralnych. Materiał ten stosuje się w przypadku występowania rys suchych, zarówno metodą grawitacyjną wraz z klamrami do rys w jastrychu, jak i ciśnieniową przy zastosowaniu pakerów iniekcyjnych oraz pompy iniekcyjnej (do iniekcji rys wilgotnych i mokrych zaleca się stosowanie PCI Apogel® E często w połączeniu z PCI Apogel® PU)
Po wykonaniu zespolenia rys w jastrychu dobrze jest wykonać zasypkę żywicy piaskiem kwarcowym o uziarnieniu 0,7-1,2 mm ? dzięki temu będzie możliwe stosowanie mas mineralnych lub klejów do płytek na zespolone żywicą miejsce. Należy pamiętać ze do związanej na gładko żywicy nie maja przyczepności żadne materiały mineralne
- pozwala wypełniać rysy grawitacyjnie lub ciśnieniowo
- służy do zastosowania wewnątrz i na zewnątrz
- może być stosowana do mocowania stalowych kotew w betonie
- do napraw w drogowej i kolejowej inżynierii komunikacyjnej (mosty, wiadukty, estakadach drogowe, tunele itp.) zgodnie z Aprobatą IBDiM nr AT/2014-02-3041
- szybko schnie wytwarzając piane, która wypiera wodę poza rysy
- bardzo dobra przyczepność także do wilgotnego podłoża
- dobrze uszczelnia, ponieważ zachowuje elastyczność
- nie powoduje korozji zbrojenia, nie zawiera rozpuszczalników
- wodoszczelna i chemoodporna do wielu kwasów i zasad
- kupując ten produkt w Suez otrzymujesz profesjonalną obsługę logistyczną oraz wsparcie w zakresie doradztwa technicznego
- baza materiałowa: żywica epoksydowa
- składniki: produkt 2-składnikowy
- gęstość żywica: ok. 1,12 g/cm³
- gęstość utwardzacz: ok. 0,95 g/cm³
- temperatura aplikacji i podłoża: +8 °C do +35 °C
- czas mieszania: ok. 2 minuty
- odporność termiczna: -30 do +80 ºC
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!