PCI Betonfinish W Powłoka ochronna do elewacji i obiektów inżynierskich (Masterseal 368) (11l)
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Powłoka ochronna do elewacji i obiektów inżynierskich oraz zabezpieczenia betonu, jak również stali zbrojeniowej w betonie przed korozją. Dostępna w kolorystyce według wzornika BASF Color Sensation i innych kolorach pod zapytanie. W celu odpowiedniego doboru właściwej bazy do wybranego koloru, prosimy o wcześniejszy kontakt z naszym doradcą technicznym.
- gotowa do użycia
- wysoki opór dyfuzyjny dla agresywnych gazów i odporność na penetrację chlorków, zawartych w powietrzu i solach odladzających
- wysoka przepuszczalność dla pary wodnej
- wodo- i mrozoodporna
- odporna na działanie promieniowania UV
- bardzo dobre właściwości kryjące
- dobrze przyczepna do podłoży mineralnych
- ekologiczna – nie zawiera rozpuszczalników
- spełnia wymagania normy PN-EN 1504-2
- posiada aprobatę techniczną IBDiM nr AT/2014-02-3030
- do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych
- do ścian i sufitów
- do wykonywania barwnych powłok ochronnych i dekoracyjnych na elewacjach betonowych (ścianach, ościeżach okiennych i drzwiowych, powierzchniach sufitowych i czołowych płyt balkonowych itp.) oraz innych podłożach cementowych w celu ich ochrony przed zmiennymi warunkami pogodowymi i agresją zawartych w powietrzu gazów (głównie dwutlenku węgla i dwutlenku siarki) oraz chlorków
- do zabezpieczania betonu i innych powierzchni mineralnych przed agresywnym oddziaływaniem spalin na mostach, wiaduktach, w tunelach, garażach podziemnych itp.
- do ochrony strefy cokołowej budynków i budowli przed agresją chlorkową w wyniku rozbryzgu soli odladzających
- do ochrony przed korozją stali zbrojeniowej w betonie
- do obiektów budownictwa ogólnego i przemysłowego
przy 2 warstwach ok. 300 - 400 ml/m2 (w zależności od szorstkości podłoża)
Temperatura podłoża i nakładanej powłoki musi być o min. 3 ºC wyższa od temperatury punktu rosy. Przy pomocy szczotki, pędzla ławkowca, ewentualnie wałka malarskiego rozprowadzić powłokę na podłożu w sposób kryjący i do nasycenia, ale unikając zacieków. Alternatywnie nakładać metodą natrysku bezpowietrznego, dodając maksimum do 5% wody. W przypadku nanoszenia maszynowego sprawdzić uprzednio parametry techniczne urządzenia natryskowego. Przy aplikacji natryskiem używać odpowiednich masek ochronnych. W trakcie wysychania chronić wykonaną powłokę przed deszczem.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!