Dachy płaskie – technologia, materiały, izolacja na dach płaski

Dachy płaskie to najczęstsze rozwiązanie spotykane na większych inwestycjach oraz coraz częściej  wybór przy budynkach mieszkalnych. Dachy płaskie to rozwiązanie, które jest coraz częściej spotykane w budownictwie jednorodzinnym. Nowoczesny wygląd, pewna termoizolacja, większa powierzchnia użytkowa pomieszczeń, łatwiejsze i mniej kosztowne wykończenie wnętrz to tylko niektóre zalety budynków z płaskich dachem. Rozwiązań dotyczących termoizolacji i hydroizolacji takich dachów jest bardzo dużo. Umiejętnie dobrany system będzie funkcjonował przez długie lata, a koszt jego wykonania może zostać zmniejszony do niezbędnego minimum.

Niezbędna jest wiedza, jakie rozwiązanie w danym przypadku będzie najbardziej optymalne i z jakich materiałów najlepiej wykonać poszczególne warstwy na dachu oraz jakimi parametrami powinny się one wykazywać. Zastosowanie niewłaściwych materiałów wiąże się z koniecznością przeprowadzenia remontów w stosunkowo krótkim czasie. Dlatego przed przystąpieniem do prac budowlanych warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniego systemu. Rodzaj pokrycia dachowego, który wybierzemy powinien zależeć od warunków technicznych oraz być dostosowany do celów jakie chcemy danym pokryciem osiągnąć. Każde rozwiązanie ma swoje zalety ale i wady. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być świadomym wyborem dokonanym po konsultacjach ze specjalistą w tym zakresie.

Wybór systemów na dach płaski jest szeroki. Układy balastowe, systemy klejone oraz mocowane mechanicznie, czy dachy zielone, to tylko kilka przykładów. W każdym z systemów można wybrać różne zestawienia materiałowe (papy, membrany PVC, różnego rodzaju izolacje termiczne).

Co w układzie dachowym jest najważniejsze?

Najważniejszym elementem odpowiedniego układu dachowego jest jego ostateczne funkcjonowanie, a w konsekwencji szczelność i trwałość na wiele lat. Dlatego najważniejszymi elementami dachu płaskiego są:  hydroizolacja dachu oraz system odprowadzenia wody. Pozostałe elementy w układzie dachowym to termoizolacja oraz wybór technologii w jakiej wykonane zostaną spadki.

Pod pojęciem hydroizolacji dachu płaskiego kryje się wiele materiałów. Są to różnorodne produkty papowe oraz materiały rolowe z tworzyw sztucznych i kauczuku. Wśród nich wyróżniamy: papy termozgrzewalne czy folie PVC, folie EPDM oraz folie TPO i FPO.

Czym jest system odprowadzenia wody z dachu?

Wodę z dachu odprowadzamy przy pomocy wpustów dachowych i rzygaczy. Ich rozkład i rodzaj musi być dobrany do wielkości, kształtu i rodzaju pokrycia dachu, jak również zaprojektowanych spadków na dachu. Przy montażu odwodnienia z dachu nie można zapomnieć o przelewach awaryjnych, które montujemy w attykach. Przelew awaryjny służy do awaryjnego odprowadzenia wody w przypadku niedrożności wpustów dachowych lub rzygaczy. Wśród akcesoriów dachowych wspomagających odpowiednie odprowadzenie wody z dachu wyróżniamy kominki i przepusty kablowe, łapacze śniegu czy kosze ochronne.

W jaki sposób przebiega współpraca?

Oferujemy dobór odpowiedniego systemu dachowego wraz z określeniem minimalnych parametrów, jakimi dane materiały powinny się cechować. Obliczamy zapotrzebowanie materiałowe na daną inwestycję oraz przygotowujemy orientacyjny kosztorys. 

Jeżeli szukasz rozwiązania połączonego z prawidłowym wykonaniem - też dobrze trafiłeś. Możesz współpracować z nami również w tym zakresie otrzymując kompleksową usługę wykonania Twojego dachu płaskiego. 

 

Co zyskasz współpracując z nami?

  • Trwałość i szczelność na lata
  • Nowoczesny wygląd
  • Pełnowymiarowe wysokości pomieszczeń na piętrze
  • Łatwiejsze i bardziej ekonomiczne wykończenie wnętrz – meble dostosowane do skosów są dużym kosztem
  • Większą powierzchnię użytkową pomieszczeń
  • Dzięki zastosowaniu sprawdzanych materiałów unikniesz kosztownych remontów
  • Nowoczesną technologię wykonania
  • Kompleksowa usługę
  • Dach płaski jest odporny na zwierzęta np. kuny

Chcesz dowiedzieć się więcej o dachach płaskich? Przeczytaj:

 

Dowiedz się więcej o zasadach współpracy z nami. Zadzwoń do:

Marcin Horodecki

T: 533 327 205

e: marcin@suez.com.pl

Tomasz Szczepański

T: 515 305 205

e: tomasz@suez.com.pl

Kamil Wolanin

T: 575 919 173

e: kamil@suez.com.pl

Rafał Kuroś

T: 537 956 496

e: rafal@suez.com.pl

 
Przepust kablowy TOPWET, kołnierz z papy termozgrzewalnej TWP BIT Przepust kablowy TOPWET, kołnierz z papy termozgrzewalnej TWP BIT
Producent: TOPWET
Cena brutto: 225,27 zł (netto: 183,15 zł )
zobacz więcej
LORO Wpust indywidualny z kołnierzem oporowym kompletny moduł, wykonany ze stali seria A, odpływ pionowy LORO Wpust indywidualny z kołnierzem oporowym kompletny moduł, wykonany ze stali seria A, odpływ pionowy
Producent: LORO
Cena brutto: 225,16 zł (52,25 €) (netto: 183,06 zł (42,48 €) )
szt.
zobacz więcej
SUEZ Bitusolve Rozpuszczalnikowy bitumiczny preparat gruntujący (25l) SUEZ Bitusolve Rozpuszczalnikowy bitumiczny preparat gruntujący (25l)
Producent: SUEZ
Cena brutto: 395,92 zł (netto: 321,89 zł )
szt.
zobacz więcej
Bauder FLEX PV 4 E nat papa zgrzewalna gr. 4,2mm (5m²) Bauder FLEX PV 4 E nat papa zgrzewalna gr. 4,2mm (5m²)
Producent: Bauder
Cena brutto: 110,00 zł (netto: 89,43 zł )
rolka
zobacz więcej
Folia dachowa FPO Bauder THERMOPLAN (30m²) (1) Folia dachowa FPO Bauder THERMOPLAN (30m²) (1)
Producent: Bauder
Cena brutto: 1 328,40 zł (netto: 1 080,00 zł )
szt.
zobacz więcej
Folia dachowa PVC Bauder THERMOFOL M (30m²) Folia dachowa PVC Bauder THERMOFOL M (30m²)
Producent: Bauder
Cena brutto: 795,30 zł (netto: 646,59 zł )
zobacz więcej
Grunt ICOPAL Siplast Primer Szybki Grunt SBS Grunt ICOPAL Siplast Primer Szybki Grunt SBS
Producent: Icopal
Cena brutto: 179,89 zł (netto: 146,25 zł )
zobacz więcej
SOPREMA SOPRALENE 250 s5 w Papa nawierzchniowa termozgrzewalna 5m² SOPREMA SOPRALENE 250 s5 w Papa nawierzchniowa termozgrzewalna 5m²
Producent: SOPREMA
Cena brutto: 120,99 zł (netto: 98,37 zł )
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium