Dobór wpustów dachowych

0

Rodzaje wpustów dachowych

Wpusty dachowe to doskonała metoda odwadniania dachu płaskiego. Są one nieodłącznym elementem skutecznych i trwałych układów hydroizolacyjnych na dachach płaskich. Dzięki nim inwestorzy mają pewność, że dach będzie szczelny przez lata, a wykonawcy zyskują komfort pracy i solidne efekty budujące ich markę. 

Wpusty dachowe możemy podzielić ze względu na kilka parametrów. Podstawowym z nich jest sposób odprowadzania wody. Wpusty dachowe pionowe, takie jak na przykład TW BIT S, odprowadzają wodę bezpośrednio do rur kanalizacji deszczowej. Z kolei wpusty dachowe poziome, takie jak TW BIT V, zwykle odprowadzają wodę najpierw do kosza zlewowego, a następnie wypuszczonymi po elewacji rurami spustowymi do kanalizacji. 

Bardzo istotnym elementem wpustu dachowego jest zintegrowany kołnierz. Dzięki temu elementowi, możliwe jest zachowanie w 100% ciągłej powłoki hydroizolacyjnej, która gwarantuje szczelność.

Kolejnym elementem wpustu dachowego, na który należy zwrócić uwagę, jest opaska grzewcza. Dostępne są modele z wbudowaną opaską grzewczą oraz bez niej. Jej zasadniczą rolą jest przeciwdziałanie zamarzaniu wpustu dachowego oraz zachowanie jego drożności przez cały rok. 

Wszystkie wpusty marki TOPWET są wyposażone w specjalne kosze ochronne, które zapobiegają zatykaniu go przez różnego rodzaju zanieczyszczenia, takie jak liście, drobne gałęzie i tym podobne. Nie zmienia to jednak faktu, że aby utrzymać pełną sprawność i drożność wpustu, dach płaski należy okresowo przeglądać i serwisować. 

Jak odpowiednio dobrać wpust dachowy?

Dobór odpowiednich wpustów dachowy jest kluczowy do osiągnięcia zamierzonych rezultatów. Wpust jest najniżej położonym elementem zlewni dachu i cała woda będzie spływała właśnie do niego, więc jego eksploatacja na przestrzeni lat będzie intensywna. Dlatego też klientom firmy SUEZ zawsze polecamy sprawdzone wpusty marki TOPWET, które z powodzeniem sami stosujemy od wielu lat. Często powtarzamy, że najtańsze hydroizolacje wykonuje się z najdroższych materiałów. Pamiętajmy, że mają one pracować bez dziesięciolecia - jakość produktu ma więc w tym przypadku strategiczne znaczenie. 

Dobierając wpusty dachowe, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Po pierwsze, z jakiego materiału wykonana zostanie warstwa hydroizolacyjna dachu? Kiedy to określimy, należy dobrać wpusty dachowe ze zintegrowanym kołnierzem wykonanym z materiału takiego samego, bądź kompatybilnego z materiałem warstwy hydroizolacyjnej. 

Kolejną sprawą jest dobór ilości oraz przepustowości wpustów. Aby to określić musimy znać powierzchnię dachu oraz specyfikę układu odprowadzania wody. Następnie należy obliczyć jaką ilość wody trzeba będzie odprowadzać z dachu i na tej podstawie dobrać ilość i średnicę wpustów. Bardzo istotne jest także, aby zamontować na dachu przelewy bezpieczeństwa, które odbiorą nadmiar wody np. z deszczu nawalnego. Zachęcamy do kontaktu z ekspertami naszej firmy, gdyż optymalny dobór technologii i produktów wymaga specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, które w SUEZie gromadzimy od lat. 

Dlaczego wpusty marki TOPWET?

Dlatego, że są sprawdzone i działają. Ich zintegrowany kołnierz z materiału dobranego do izolacji jaką masz na dachu lub tarasie gwarantuje szczelność. Oferta kołnierzy jest bardzo szeroka, a ponadto istnieje możliwość produkcji wpustów z kołnierzami z materiałów które dostarczysz.

Wpusty TOPWET są produkowane ze sztywnego, objętościowo stałego, stabilnego materiału, odpornego na promieniowanie UV i warunki atmosferyczne. Dzięki ogrzewaniu, będą sprawnie funkcjonowały w okresie zimowym. Rozwiązania konstrukcyjne i jakość wyrobów TOPWET potwierdzona certyfikatami, a my z doświadczenia wiemy, że mają one pokrycie w rzeczywistości.

Kupując wpusty TOPWET w firmie SUEZ, możesz  liczyć nakrótkie terminy dostaw, dokumentacja techniczną dla każdego produktu,  wsparcie techniczne i doradztwo oraz szeroką gamę niezbędnych akcesoriów dodatkowych, które pomożemy ci dobrać odpowiednio do twoich potrzeb. 

 

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz zdobyć więcej eksperckiej wiedzy w zakresie materiałów izolacyjnych? Zapraszamy do naszych pozostałych artykułów z kategorii #materiały: 

 

Szybki profil SBS - czym jest? Właściwości i zalety 

Dobre izolacje - czyli jakie?

Dach płaski - kiedy wybór padnie na papę

Jak odpowiednio dobrać pokrycie dachu płaskiego?

Jakich materiałów użyć do izolacji domu?

Icodren 10, dlaczego warto?

Papa dachowa termozgrzewalna na dachy płaskie?

Czym są "flagowe papy Icopal"? Dlaczego warto zwracać uwagę na parametry papy? 

Papa termozgrzewalna - cena a jakość

Tynki renowacyjne dla zasolonych i zawilgoconych murów - system PCI

Jakich materiałów użyć?

Wpusty dachowe - odwodnienie grawitacyjne - dlaczego warto?

Izolacja balkonów systemem PCI FAST - ładny i szczelny balkon bez jastrychu. Niemożliwe? A jednak!

Folia w płynie - dobra izolacja?

 

Więcej o hydroizolacjach, dachach płaskich, tarasach i balkonach dowiesz się z naszego cyklu video Akademia Budowlana SUEZ, który możesz odwiedzić klikając w poniższy banner:

 

Akademia Budowlana SUEZ 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o dobrych materiałach izolacyjnych na fundament?
Zadzwoń do naszego doradcy!

Wojciech Reichert | 570 087 865

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium