Preparat oparty na związkach krzemu do wykonywania przepony poziomej w murach zawilgoconych, szczególnie w renowacji starego budownictwa SCHOMBURG AQUAFIN F
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Preparat krzemianowy, do wykonywania metodą grawitacyjną lub iniekcji niskociśnieniowej, przepony poziomej, w zawilgoconych przegrodach, posiada certyfikat międzynarodowej organizacji do spraw ochrony zabytków. Zalecany do uszczelniania poziomego murów metodą iniekcji niskociśnieniowej, których wilgotność osiąga wartość do 95%.
- gotowy do użycia
- działa hydrofobizująco
- zawęża kapilarną strukturę muru
- przeciwdziała kapilarnemu podciąganiu wilgoci
- bezrozpuszczalnikowy
- dyfuzyjny
- zbadany wg instrukcji WTA 4-4-04/D do stopnia przesiąknięcia muru wilgocią w 95%
- do wykonywania przepony poziomej zgodnie z instrukcją WTA 4-4-04/D w przypadku ścian przesiąkniętych wilgocią
- połączenie substancji aktywnych zawartych w preparacie z wilgocią i rozpuszczonymi solami (zwężających kapilary/hydrofobizujących) likwiduje kapilarną chłonność materiałów budowlanych (mur/beton)
W zależności od chłonności muru (ustalić przez wykonanie otworów próbnych). min. 15 kg/m².przekroju poziomego jednorodnego muru np. ściana o grubości 36 cm = min.5,5 kg/mb
Odległość między osiami otworów wynosi zwykle 10–12,5 cm. Otwory wykonuje się w spoinie poziomo lub pod kątem do 45°. Głębokość otworów winna być ok. 5 cm mniejsza niż grubość muru. W przypadku zwartych murów z cegły o niskiej nasiąkliwości, jak również otworów poziomych, otwory należy rozmieścić w dwóch rzędach. Otwory należy wiercić w odstępach max. 20 cm z przesunięciem pomiędzy rzędami. Odstęp pomiędzy rzędami otworów powinien wynosić ≤ 8 cm. W przypadku murów z chłonnego kamienia naturalnego otwory należy wykonywać w kamieniach, a w przypadku murów niechłonnych z kamieni łupanych - w spoinach. W ścianach o grubości powyżej 60 cm oraz w narożnikach budynku zaleca się wykonanie siatki otworów obu stron, jeśli mamy dostęp.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!