Tynk renowacyjny szary, otwarty dyfuzyjne Sanierputz 25 kg
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Hydrofobowy tynk renowacyjny do renowacji zasolonych i zawilgoconych murów KÖSTER Sanierputz jest fabrycznie przygotowanym, hydrofobowym tynkiem renowacyjnym. Przeznaczony jest do tynkowania murów o dużym zawilgoceniu i zasoleniu. Dzięki wysokiej porowatości i hydrofobowości tynk renowacyjny KÖSTER Sanierputz umożliwia wolne od szkód wysychanie i odsalanie murów, nawet przy wysokim poziomie zasolenia. Zabezpiecza przed tworzeniem się wody kondensacyjnej i poprawia izolacyjność termiczną.
- łatwy w obróbce - łatwo i szybko miesza się z wodą
- można nakładać ręcznie lub stosować technikę maszynową
- może być nakładany w jednej lub w kilku warstwach
- posiada Atest Higieniczny PZH Nr HK/B/0118/01/2010
- spełnia wymagania instrukcji WTA oraz normy europejskiej EN 998-1
- zapobiega powstawaniu wody kondensacyjnej
- wysoką porowatością (40% w stwardniałej zaprawie)
- bardzo wysoka paroprzepuszczalność
- do renowacji zawilgoconych i zasolonych murów. Może być nakładany w pomieszczeniach o wysokiej wilgotności powietrza jak np. łazienki, kuchnie, piwnice; tynk renowacyjny zapobiega powstawaniu wody kondensacyjnej. Tynk renowacyjny może być stosowany w pomieszczeniach ogrzewanych okresowo np. kościoły, pomieszczenia wynajmowane sezonowo
- wraz z systemami hydroizolacji KÖSTER do hydroizolacji pomieszczeń od wewnątrz oraz odcięcia wilgoci podciąganej kapilarnie. Tynk renowacyjny Sanierputz może być stosowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Tynk renowacyjny nie może być stosowany jako hydroizolacja przed działaniem wody pod ciśnieniem
- na wszystkie podłoża mineralne (z cegły, kamienia, porowatego betonu, pustaków, mikrozapraw uszczelniających jak KÖSTER NB 1, KÖSTER NB 2, KÖSTER Kellerdicht), również zawilgocone i zasolone
Przed nałożeniem tynku renowacyjnego KÖSTER Sanierputz na powierzchnię ściany, należy odtworzyć izolację poziomą w celu zlikwidowania przyczyn zawilgocenia – np. podciągania kapilarnego (patrz instrukcja techniczna Mautrol®lub Crisin®XP). Istniejący zawilgocony i zasolony tynk należy odkuć, a fugi oczyścić na głębokośćok. 2 cm. Luźne części , kurz, pył oraz wykwity solne należy usunąć mechanicznie. Podłoże należy zagruntować preparatem KÖSTER Polysil TG 500 dla związania występujących w ścianie soli (zużycie min. 0,12 kg/m², w przypadku murów o dużej chłonności do 0,25 kg/m²).
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Izolacje fundamentów i piwnic w starym domu
Stare nieruchomości często były wykonywane metodami, które nie dawały odpowiedniej ochrony przed wilgocią i wodą. Właściciele takich budynków skarżą się m.in. na zacieki, pęknięcia czy kolonie grzybów i pleśni. W wielu przypadkach konieczne może okazać się odtworzenie jakiegoś zakresu, albo całej hydroizolacji.
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Renowacja i remont piwnicy – pomysł na prace budowlane zimą
Renowacja piwnicy to konieczność, jeśli w pomieszczeniu pojawia się wilgoć lub inne, często związane z nią problemy. Jakie prace możemy wykonać zimą, aby skutecznie zadbać o dobry stan tej części budynku, niezależnie od panujących na zewnątrz warunków?