Zaprawa samopoziomująca, mineralna, cementowa do posadzek SCHOMBURG SOLOPLAN-30 25 kg
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Samopoziomująca, wysokomodyfikowana polimerami zaprawa cementowa do posadzek.
- modyfkowana tworzywami sztucznymi
- samopoziomująca
- wodoodporna
- wyjątkowo niskoemisyjna
- do stosowania wewnątrz i na zewnątrz
- łatwa w obróbce
- szybkowiążąca
- odpowiednia do jastrychów ogrzewanych
- można nakładać przy użyciu pompy
- grubości warstw od 3 do 30 mm w ramach jednej operacji
- spełnia wymagania klasy RWFC-550 wg PN EN 13892-7
- w jednej warstwie o grubości 3–30 mm do wygładzania i wyrównywania podłoża, jak również do wykonywania wylewek
- odpowiednie podłoża stanowią posadzki betonowe zgodnie z DIN 1045, ogrzewane i nieogrzewane jastrychy cementowe zgodnie z DIN 18560, stare, mocno przylegające okładziny ceramiczne oraz szybkowiążące jastrychy cementowe (np. ASO-EZ6-Plus)
- można stosować na zewnątrz oraz na powierzchniach obciążonych wilgocią, w połączeniu z odpowiednim uszczelnieniem zespolonym SCHOMBURG
- nie stosować jako warstwy wierzchniej bez dodatkowej, przewidzianej do tego celu powłoki!
- do stosowania wewnątrz pomieszczeń zgodnie z francuskim Rozporządzeniem VOC (dotyczącym lotnych związków organicznych)
- produkt wyjątkowo niskoemisyjny zgodnie ze znakiem EMICODE Stowarzyszenia GEV w sprawie materiałów do układania podłóg, klejów i pozostałych produktów budowlanych o kontrolowanej emisji (Gemeinschaft emissionskontrollierte Verlegewerkstofe, Klebstofe und Bauprodukte e.V.)
ok. 1,65 kg/m²/1mm grubości warstwy
Zamiast ASO-Unigrund-GE można stosować również ASO-Unigrund-K (rozcieńczony wodą 1 : 3)! Aby wykluczyć powstawanie porów, ASO-Unigrund-GE należy dokładnie wetrzeć szczotką w podłoże i pozostawić do całkowitego wyschnięcia (ok. 6–12 godz. *). Warstwę SOLOPLAN-30 znajdującą się wciąż w stanie płynnym odpowietrzyć wałkiem z kolcami! W przypadku zbyt szybkiej utraty wody (ogrzewane pomieszczenia lub silnie chłonne podłoża) istnieje ryzyko powstawania rys! Niezbędne jest zapewnienie wentylacji w miejscu wykonania wylewki.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!