ICOPAL DRYZONE SUCHY MUR
przesyłka
technicznego
(TrustMate 4.9/5)
Preparat w formie kremu do iniekcji murów z cegły, bloczków lub kamienia w celu wytworzenia poziomej bariery hydroizolacyjnej odcinającej wilgoć pochodzącą z podciągania kapilarnego. Skuteczną aplikację zapewni systemowy pistolet DRYZONE z załączoną metalową końcówką znajdujący się w ofercie sklepu.
Krem przeciwwilgociowy na bazie związków krzemianowych, skutecznie rozwiązujący problem wilgoci podciąganej kapilarnie w murach ceglanych, kamiennych i z bloczków betonowych łączonych na zaprawie murarskiej. Formuła preparatu składa się z silanów, siloksanów, emulgatorów i wody. Dzięki dobranym proporcjom składników Dryzone - Suchy Mur Icopal oraz 60% zawartości związków czynnych posiada konsystencję kremu i zapewnia doskonałą penetrację zapraw murarskich.
Po właściwym zdiagnozowaniu pochodzenia wilgoci należy usunąć tynk wraz z warstwami wykończeniowymi do wysokości przynajmniej 0,5 m powyżej najwyższych śladów wilgoci na ścianie, jednak nie niżej niż 1 m nad podłogą. Następnie nawiercić otwory o średnicy 12 mm w regularnych odstępach w warstwie zaprawy murarskiej, co najmniej 150 mm nad poziomem gruntu znajdującego się na zewnętrz. Głębokość i rozmieszczenie otworów są zależne od konstrukcji ścian, ale ogólnie otwory powinny być umieszczone w odległości nie więcej niż 120 mm od siebie. Prawie wszystkie rodzaje ścian mogą być nawiercane z jednej strony ściany w ramach jednej operacji. Krem Dryzone Suchy Mur Icopal jest pakowany w łatwe w obsłudze tuby foliowe. Po umieszczeniu w aplikatorze należy użyć ostrego noża do przebicia końcówki tuby, następnie zakręcić końcówkę aplikatora, który tym samym jest gotowy do użycia. Dysza aplikatora powinna być do końca wprowadzona do wywierconych otworów w ścianie. Delikatnie ściskając spust aplikatora należy wypełnić każdy otwór zostawiając jeden centymetr wolnej przestrzeni od zewnętrznej powierzchni ściany. Otwory nawiercane z zewnątrz powinny być po wypełnieniu zasklepione. Wysokojakościowa receptura Dryzone Suchy Mur Icopal została specjalnie zaprojektowana tak, aby wykorzystywała wodę z wilgotnej ściany do rozprowadzania preparatu i powolnego utwardzania w celu zmaksymalizowania jego dyfuzji w zaprawie murarskiej. Formuła powoduje zasklepienie porów zaprawy, a po utwardzeniu tworzy zaporę przeciwwilgociową, która wytwarza wokół siebie suchą strefę – barierę dla wilgoci podciąganej kapilarnie.
Skontaktuj się z nami
Akademia Budowlana SUEZ
Jaki dach wybrać: płaski czy skośny?
Lepiej zrobić dom z dachem płaskim czy z dachem skośnym? Co wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji? Czym różnią się oba rozwiązania?
Po co nam izolacje?
Dlaczego dobrze wykonane izolacje są tak ważne? O czym należy pamiętać podczas prac? Zobacz, dlaczego nie warto bagatelizować tematu izolacji fundamentów Twojego domu.
Odwodnienie dachu płaskiego z attyką
Jak odpowiednio odprowadzić wodę poza attykę? Na jakie elementy dachu płaskiego i akcesoria dachowe zwrócić szczególną uwagę? Odwodnij swój dach raz, a skutecznie!